Gminy i powiaty mogą uzyskać dofinansowanie do przewozów autobusowych. Ruszył trzeci nabór wniosków w funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na 2021 rok.

Warunki otrzymania dotacji są bardzo korzystne dla samorządów – to 3 zł dopłaty do każdego wozokilometra publicznej linii autobusowe” – mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

To szansa na dalszą likwidację zjawiska wykluczenia komunikacyjnego i odtworzenie linii, które kiedyś służyły mieszkańcom.

Zachęcam gminy, powiaty i samorząd województwa do skorzystania z III naboru rządowego dofinansowania do przewozów autobusowych” – dodał wojewoda.

Na dofinansowanie zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2021 do województwa zachodniopomorskiego trafiła kwota 47,6 mln zł.

W pierwszym i drugim naborze na 2021 r. środki w wysokości 10.286.331,58 zł na odtworzenie 113 połączeń autobusowych o łącznej długości 4882,15 km,  uzyskały 4 powiaty i 24 gminy.

III nabór wniosków z FRPA trwa do 5 maja 2021 r.

Szczegóły naboru znajdują się na stronie.

autobus
Ruszył trzeci nabór wniosków w funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.