Temat skateparku w Trzebiatowie jest od jakiegoś czasu tym przewijającym się dość często przez lokalne media. Dwa samorządy miały odmienne nieco zdanie w sprawie dalszych losów tego miejsca, ale wydaje się, że już znaleziono kompromis.

Trzebiatowski skatepark dostanie dofinansowanie do remontu i pewnie zakończy to już przepychankę w tej kwestii.

Przypomnijmy kilka faktów:

21 grudnia 2020r. Rada Powiatu w Gryficach przyjęła uchwałę nr XXX/198/2020, w której wyraziła zgodę na sprzedaż na rzecz Gminy Trzebiatów, nieruchomości o nr działki 62 o powierzchni 14125m2 w obr. Trzebiatów 7, za cenę 1 zł. Na nieruchomości zlokalizowana jest przystań kajakowa z pomostami, 2 boiska sportowe, plac zabaw, skatepark, siłownia zewnętrzna i parkingi.

Natomiast 18 stycznia 2021r. Rada Miejska w Trzebiatowie przyjęła uchwałę nr XXVIII/211/21, w której wyraziła zgodę na nabycie nieruchomości o nr działki 62 o pow. 14125m2 w obr. Trzebiatów 7, za cenę 1 zł.

Jednak cały czas trwała przepychanka co do tego, kto ma ten obiekt wyremontować? Jedni mówili, że to żadna łaska oddać zdewastowany skatepark do naprawy samorządowi trzebiatowskiemu. Inni z kolei dowodzili, że jest to atrakcyjny teren o wysokiej wartości sprzedany Gminie Trzebiatów za symboliczną złotówkę.

Tak mówił w rozmowie z nami Marian Maliński – członek Zarządu Powiatu Gryfickiego:

„To jest teren prawie 1,5 hektara, w centrum miasta, a my za złotówkę chcemy to burmistrzowi sprzedać. Wartość samej przystani to około 1 mln złotych, do tego siłownia na powietrzu, boiska i skatepark, gdzie zainwestować trzeba około 50 tys. złotych, to chyba nie jest zła transakcja. Naprawdę nie wiemy o co chodzi”.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to z reguły chodzi o pieniądze i tak też było w tej sprawie.

Prawdopodobnie temat został załatwiony o czym donosi radny Rady Powiatu Gryfickiego Grzegorz Szafrański.

Z nieukrywaną przyjemnością i osobistą satysfakcją informuję, że podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Powiatu Gryfickiego podjął decyzję w sprawie dofinansowania remontu skateparku w Trzebiatowie kwotą 25 tysięcy złotych! Cieszę się, że moje wielomiesięczne starania przyniosły efekt. Jednocześnie dziękuję Markowi Gołuchowskiemu i Renacie Korek za wsparcie mojej inicjatywy. Środki finansowe, zgodnie z porozumieniem, zostaną przekazane dla Urzędu Miasta w Trzebiatowie”.

pieniądze dofinansowanie