W Lublinie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. W zawodach wystartowało 300 studentów i studentek z całej Polski. Wśród uczestników była trójka wychowanków UKS Szach Gryfice:

• Agata Przybylska reprezentowała Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie,
  • Kacper Karwowski –  Politechnikę Warszawską,
  • Kamil Puszkarek – Uniwersytet Szczeciński.

Turniej indywidualny

W turnieju indywidualnym dobrze zagrał Kacper Karwowski, który zajął  53 miejsce wśród 224 rywali. Wygrał mistrz międzynarodowy Maciej Klekowski (wicemistrz Polski w 2015 roku) reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Najlepszym szachistą z naszego województwa był arcymistrz Marcel Kanarek, który zajął 29 miejsce. Kamil Puszkarek był 151.
W grupie studentek wygrała koszalinianka – arcymistrzyni Klaudia Kulon. Agata Przybylska była 27 w gronie 76 uczestniczek.

Turniej drużynowy

Medale dla gryficzan przyniosła rywalizacja drużynowa, w której tryumfował Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przed Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i Politechniką Warszawską.

Właśnie w drużynie Politechniki Warszawskiej, na trzeciej szachownicy grał gryficzanin – Kacper Karwowski, który razem z kolegami i koleżankami z zespołu mógł cieszyć się z brązowego medalu.

Najlepsza ze szczecińskich uczelni – Uniwersytet Szczeciński – w którym na pierwszej szachownicy grał Kamil Puszkarek z UKS Szach Gryfice, zajął 24 miejsce na 42 uczelnie.

W turnieju drużynowym świetnie zagrała Agata Przybylska, która zdobyła brązowy medal za wynik na szachownicy kobiecej.  Agata zremisowała tylko jedną partię, a resztę wygrała! Medal mógł być z cenniejszego kruszcu, gdyż Agata zdobyła tyle samo punktów co najlepsi w turnieju drużynowym, lecz w ostatecznym rozrachunku (przy takiej samej liczbie punktów) liczy się pozycja zespołu, na którego pomoc w walce z najlepszymi Agata nie mogła niestety liczyć. Niemniej można tylko gratulować wyniku 8.5/9 punktu, który naprawdę nie jest łatwo osiągnąć.

Gratulacje dla studentów i powodzenia podczas sesji!