W Urzędzie Gminy w Rewalu, w obecności Posła na Sejm RP Artura Łąckiego, nastąpiło podpisanie czterech umów o dofinansowanie pomiędzy Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego, reprezentowanym przez marszałka województwa Olgierda Geblewicza, a Gminą Rewal, reprezentowaną przez wójta gminy, Konstantego Tomasza Oświęcimskiego.

Gmina Rewal uzyskała dofinansowanie na dwa projekty w ramach tegorocznej edycji konkursu GRANTY SOŁECKIE. Podpisanie umów nastąpiło w obecności Izabeli Kogut oraz Łukasza Tylki, sołtysów miejscowości, w których realizowane będą inwestycje. W Pogorzelicy powstanie nowy plac zabaw, natomiast Pustkowo zyska wiejski park STREET WORKOUT. Oba projekty uzyskały dofinansowanie w kwocie 15.000,00 zł.

Kolejne dwa wnioski, które zostały sfinalizowane podpisaniem umowy o dofinansowanie to „Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego na boisku sportowym w Rewalu, Gmina Rewal” w ramach pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2022 r. (dofinansowanie w kwocie 30.000,00 zł) oraz „Budowa infrastruktury turystycznej i sportowo-rekreacyjnej poprzez utworzenie skateparków w dwóch miejscowościach Gminy Rewal” w ramach naboru wniosków objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” prowadzonego przez Rybacką Lokalną Grupę Działania Pomorza Zachodniego.

W ramach ostatniego projektu zostaną utworzone dwa skateparki: w Niechorzu – na terenie kompleksu sportowego przy ul. Leśnej oraz w Pobierowie – na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Moniuszki. Kwota uzyskanego dofinansowania to 300.000,00 zł.

Obecnie Gmina Rewal oczekuje na rozstrzygnięcie naboru do Lokalnej Grupy Działania „Gryflandia” i decyzję w sprawie dofinansowania projektu pn. „Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej poprzez utworzenie skateparku w Rewalu i placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu w Pogorzelicy” na kwotę 344.658,00 zł.

GMINA REWAL
Foto: Gmina Rewal
Poprzedni artykułBlisko 380 mln złotych dla terenów byłych PGR-ów
Następny artykułPiknik Wąskotorowy już w sobotę