We wtorek 7 lutego br., w Szczecinie Jolanta Folwarska – dyrektor LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach – oraz Stanisław Stolz – dyrektor ZS im. Czesława Miłosza w Gryficach – odebrali statuetki „Brązowej Szkoły 2023”. Dyrektorom podczas gali towarzyszył Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego.

Statuetki i listy gratulacyjne z rąk wojewody Zbigniewa Boguckiego i kurator Katarzyny Koszewskiej odebrali podczas wtorkowej gali dyrektorzy i przedstawiciele organów założycielskich zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych, które znalazły się w XXV Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023.

Wyróżnionym gratulacje złożyli wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz Katarzyna Koszewska, zachodniopomorski kurator oświaty.

W grudniu ubiegłego roku serwis Perspektywy opublikował doroczny ranking najlepszych liceów i techników. Z powiatu gryfickiego w zestawieniu znalazły się dwie szkoły.

W tegorocznych „Perspektywach 2023” LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach uplasowało się na 954. pozycji. Gryficka szkoła otrzymała tytuł „Brązowej Szkoły 2023”, który przysługuje placówkom, które zajęły miejsca 501-1000. Ranking został podzielony również na województwa. W zachodniopomorskim LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach zajęło 30. miejsce.

W przypadku techników na 500 techników w rankingu 401. miejsce zajęło Technikum Ekonomiczne (ZS im. Czesława Miłosza) w Gryficach, które także otrzymało tytuł „Brązowej Szkoły 2023”. W zachodniopomorskim szkoła ta zajęła 18. miejsce.

STATUETKI

Poprzedni artykułKonkurs #TikTokowePomorzeZachodnie. Atrakcyjne nagrody czekają
Następny artykułBEZPIECZNE FERIE 2023 w GDK i świetlicach wiejskich