Tegoroczne obchody „Międzynarodowego Dnia bez Przemocy” wypadały 2 października. W związku z tym dzielnicowi z powiatu gryfickiego w ramach swoich czynności służbowych spotykali się z przedstawicielami szkół tj. pedagogami, nauczycielami oraz uczniami i rozmawiali o zjawisku przemocy w rodzinie wskazując jak ważną rolę w przeciwdziałaniu temu zjawisku odgrywa właśnie ta grupa policjantów. Mundurowi informowali o dostępnych formach pomocy oraz nowych rozwiązaniach prawnych w tym zakresie.

„Międzynarodowy Dzień bez Przemocy” został ustanowiony w dniu urodzin Mahatmy Gandiego, pioniera filozofii i strategii nie stosowania przemocy. Oficjalnie obchody tego wydarzenia odbywają się corocznie 2 października, dlatego policjanci pierwszego kontaktu jakimi niewątpliwie są dzielnicowi, spotykali się z  przedstawicielami szkół tj. pedagogami, nauczycielami oraz uczniami i rozmawiali na temat szeroko pojętej przemocy w tym przemocy w rodzinie.

Mundurowi wręczali elementy odblaskowe i ulotki, a jednocześnie wyjaśniali czym jest przemoc w rodzinie jak z nią walczyć i gdzie szukać pomocy. Funkcjonariusze podczas prowadzonych rozmów zwracali uwagę uczestnikom, w tym również młodym ludziom, że nie należy przechodzić obojętnie obok przemocy, a o wszelkich niepokojących sytuacjach informować służby.

Policjanci prowadzili również intensywne działania podczas wizyt w domach i rodzinach, którymi na co dzień opiekują się w ramach wdrożonych procedur „Niebiekie Karty”, przypominając jeszcze bardziej osobom dotkniętym przemocą, że nie są same, a każde niewłaściwe działania i zachowania ich oprawców spotkają się ze zdecydowaną reakcją Policji.

Poprzedni artykułHospicja, DPSy i schroniska z kolejnymi środkami ochrony osobistej
Następny artykułNowe władze OSP w Gryficach