11 marca to pierwsza niedziela bez handlu w naszym kraju. Zmiana budzi ogromne emocje wśród Polaków – są zwolennicy i przeciwnicy tego pomysłu. Jednak wszyscy musimy przyzwyczaić się do nowego. Już wczoraj widać było, że wielu mieszkańców Gryfic przygotowuje się do niedzielnego zakazu handlu. Na parkingach brakowało wolnych miejsc, a w sklepach były długie kolejki do kas i tłok pomiędzy regałami z towarem. Za tydzień sytuacja prawdopodobnie będzie podobna, szczególnie, że święta Wielkanocne tuż tuż. Być może z czasem przyzwyczaimy się do nowego i zmienimy swoje nawyki zakupowe.

Do końca tego roku zakaz handlu będzie obowiązywał w dwie niedziele miesiąca (pierwszą i ostatnią). Od 1 stycznia 2019 r. sklepy otwarte będą tylko w ostatnią niedzielę miesiąca, a od 1 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu w niedzielę.

Kalendarz na 2018 rok z zaznaczonymi dniami z zakazem handluPierwsza niedziela bez handlu w tym roku zapowiada się wiosennie. Niech to będzie okazja, aby spędzić ten dzień wspólnie z rodziną na świeżym powietrzu.

 

Poprzedni artykuł#Komórkomania czyli Dzień Dawcy w Herbercie
Następny artykułKoncert Michała Wiśniewskiego w Cerkwicy – to już pewne!