Gryficki szpital wprowadził elektroniczną rejestracje pacjentów. Elektroniczna rejestracja dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pacjent może zarejestrować się do lekarza samodzielnie, z każdego miejsca i o każdym czasie.

Szpital w Gryficach umożliwił pacjentom nowy sposób zarejestrowania się na wizytę u specjalisty: przez Internet! Rezerwacja terminu wizyty drogą elektroniczną dotyczy poradni specjalistycznych. Celem jest zwiększenie dostępności do usług medycznych oraz oszczędzenie czasu pacjentów. Zarezerwowana wizyta zostanie potwierdzona drogą elektroniczną. Pierwszym krokiem jest założenie konta umożliwiającego wielokrotne rejestrowanie się bez potrzeby ponownego  podawania danych. Po zalogowaniu się, można przejść do formularza umawiania się na wizytę, a dodatkowo – obejrzeć historię swoich zapisów. Po umówieniu się na dogodny termin, pacjent otrzymuje tzw. numerek, który zawiera podstawowe informacje o wizycie. W przypadku kilkukrotnego niestawienia się na umówioną wizytę lub zbyt późnego jej odwołania, konto w eRejestracji może zostać zablokowane.

Mniejsze kolejki do rejestracji to też korzyść dla pracowników rejestracji, ponieważ mają szansę na poświęcenie większej uwagi pacjentom znajdującym się w placówce.

Jest to ważne szczególnie w godzinach szczytu, kiedy niejednokrotnie muszą obsłużyć ogromną ilość pacjentów.

Terminarz lekarza, udostępniany pacjentom w ramach e-rejestracji, pobierany jest bezpośrednio z systemu medycznego. Co ważne, lekarz ma tylko jeden terminarz, dzięki czemu nie trzeba przepisywać dodatkowych informacji, a ryzyko nałożenia terminów wizyt jest zlikwidowane. To sprawia, że lekarz może w pełni poświęcić swój czas pacjentom.

rejestracja

Poprzedni artykułMikołajki z Gryf Areną trwają
Następny artykułUstawa o OSP przyjęta