Już za 10 dni Gryfice zamienią się w wielką planszę do gry. 23 czerwca rozegra się trzecia edycja Escape City – gryfickiej gry miejskiej. Tym razem rozgrywka będzie odbywała się w przyszłości, a fabuła zostanie utrzymana w klimacie postapokalipsy.

O czym będzie gra?

Fabuła gry osadzona jest w 2039 roku. Po uszkodzeniu kilkunastu reaktorów jądrowych, spowodowanym niespodziewanymi emisjami słonecznego promieniowania, na ziemi zapanował chaos. Samozwańcze bojówki militarne, które przetrwały apokalipsę, opanowały terytoria budując strefy wpływu. Miasto Gryfice zostało otoczone przez bojówkę, a kontrolę nad miastem przejęli wojskowi barbarzyńcy. Tylko silniejsi oraz Ci, którzy posiadają niezbędną technologię, przetrwają. Jedynym sposobem, jaki Tobie pozostał jest ucieczka. Niestety miasto pilnują śmiercionośne drony. Zadaniem graczy będzie odnalezienie tajnego centrum dowodzenia i dezaktywacja robotów pilnujących miasta. Nie będzie to łatwe, bo droga do celu najeżona jest licznymi pułapkami…

Kto może zagrać? Jak wziąć udział?

Zagrać może praktycznie każdy. Dzieci powyżej 13 roku życia wraz z opiekunem oraz samodzielni gracze lub grupy powyżej 16 roku życia. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.gryfickagramiejska.pl (jak zapewnia Organizator – sam proces rejestracji zajmuje około 1 minuty), a następnie 23 czerwca przybyć do Domu Kultury w Gryficach około godziny 10:00, by odebrać pakiet startowy.

Gracze, którzy nie zarejestrują się na stronie, również będą mogli wziąć udział w grze, jednak powinni udać się na miejsce startu (Gryficki Dom Kultury) przed godziną 11:00. Organizatorzy apelują, by rejestrować się wcześniej. Ułatwi to wydanie pakietu startowego i skróci czas oczekiwania na wydanie niezbędnych materiałów dla graczy. Ponadto, rejestracja elektroniczna pozwala zabezpieczyć odpowiednią liczbę pakietów startowych oraz niespodzianek przygotowanych dla graczy, a dzięki tym graczom, którzy dokonali rejestracji – gra może być ciekawsza i lepiej dopasowana do liczby graczy. Dlatego jeśli chcesz wziąć udział w grze, nie zwlekaj – najlepiej zarejestruj się już dziś!