W minioną sobotę 19 września br., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu odbyła się kolejna edycja spotkania w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia postanowili wyjść poza siedzibę Muzeum.

Dosłownie i w przenośni – wydarzenie bowiem prezentowało zabytki Gminy Rewal, a nie tylko eksponaty zgromadzone w siedzibie Muzeum.

Ten pełen kultury wieczór otworzył koncert Jacka Wójcikiewicza, który wystąpił solo z repertuarem szantowym. Wśród przygotowanych atrakcji znalazło się także kino plenerowe z filmami archiwalnymi przedstawiającymi okruchy codzienności Gminy Rewal z lat 90-tych, które zgromadziła Telewizja Polska w Szczecinie. Był to seans sentymentalny dla mieszkańców i bywalców Wybrzeża Rewalskiego.

muzeum w niechorzu
Koncert Jacka Wójcikiewicza, który wystąpił solo z repertuarem szantowym. Foto: Gmina Rewal

Tegoroczne obchody skupiły się na historii dwóch zabytków. Powojenne losy Latarni Morskiej w Niechorzu przedstawiła obecnym Małgorzata Rajchowiak – prezes Stowarzyszenia Miłośników Latarni Morskich. Drugi wykład, traktujący o roli jaką pełniła Nadmorska Kolej Wąskotorowa, wygłosił Ryszard Burzykowski, autor książki „Koleje wąskotorowe na Pomorzu Zachodnim”.

Organizatorzy spotkania serdecznie dziękują za wspólną zabawę i zapraszają na Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu już za rok.

muzeum w niechorzu
W Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu odbyła się kolejna edycja spotkań w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Foto: Gmina Rewal