Aura, co prawda, typowo wiosenna, ale w niektórych częściach naszego kraju rozpoczął się już okres zimowego odpoczynku dla uczniów. W województwie zachodniopomorskim ferie w tym roku będą trwały od 10 do 23 lutego. Czy gryfickie placówki kulturalne i sportowe są przygotowane do zagospodarowanie czasu młodym ludziom?

…Przez całe dwa tygodnie w bibliotece od godziny 10:00 do 14:00, będą zajęcia dla dzieci. Jeszcze nie mamy szczegółowego programu, ale staramy się tak go opracować, aby każdy znalazł tu coś dla siebie…” – powiedział dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach Przemysław Kubalica.

gryficka biblioteka

Podobnie przedstawia się sytuacja w Gryfickim Domu Kultury.

…Od godziny 11:00 do 13:00 w naszej placówce będą różne zajęcia podczas ferii. Właśnie opracowujemy program i myślę, że dzieci będą zadowolone. Również świetlice wiejskie będą miały swoje propozycje dla najmłodszych…” – mówi Róża Szuster – dyrektor GDK.

Gryf Arena na początku przyszłego tygodnia przygotuje już cały program zajęć dla młodych mieszkańców Gryfic.

…Chcemy, żeby ferie w naszej placówce były długo pamiętane, dlatego jest to szeroki wachlarz propozycji. Planujemy zmagania sportowe, różnego rodzaju turnieje, gry w szachy oraz konkursy komputerowe. Będą też zajęcia plastyczne, muzyczne, wycieczki i wiele innych atrakcji, które na chwilę obecną są w fazie uzgodnień. Gryf Arena będzie czynna w normalnych godzinach, ale na niektóre zajęcia będą zapisy ze względu na ograniczoną ilość miejsc. To będzie bardzo urozmaicony program, mamy nadzieję, że zaspokoi nawet wybredne gusty młodych ludzi i każdy znajdzie coś dla siebie…” – powiedziała Milena Kopytiuk – dyrektor placówki.

Jak tylko pojawią się szczegółowe programy przedstawimy je zarówno młodym ludziom, jak i rodzicom, żeby pomogli swoim pociechom wybrać zajęcia odpowiadające ich oczekiwaniom.

gryf arena