Dzieci chorują na przeróżne schorzenia, czasem ostatnią deską ratunku są kosztowne operacje oraz rehabilitacje. Na szczęście są ludzie, dla których los tych dzieci jest ważny i nie przechodzą obojętnie wobec potrzeb rodziców. Robią wszystko, aby ich wspierać.

Do takich osób należy między innymi Marcin Pieczeniuk, dobry duch wszystkich potrzebujących, bo nigdy nie odwraca głowy od chorych dzieci.

Tym razem, w minioną sobotę 26 września br., na Placu Zwycięstwa wspólnie z przyjaciółmi zorganizował festyn dla Oli i Igora.

Dzisiaj prowadzimy festyn charytatywny, który został zorganizowany dla dwójki chorych dzieci. Dla Oli, która cierpi na zespół Aperta i będzie wymagała wielu skomplikowanych operacji. Między innymi operacji dłoni, która w tej chwili jest najważniejsza, ponieważ Ola ma wszystkie paluszki zrośnięte i trzeba to zrobić teraz, żeby zdążyły się one wykształcić i mogły w przyszłości ułatwić dziewczynce życie. Drugim dzieckiem jest Igor, który cierpi na ostrą białaczkę szpiku kostnego i wymaga na tą chwilę przeszczepu. Jest na festynie stoisko Stowarzyszenia „Z Pomysłem”, gdzie można dowiedzieć się, jak zostać dawcą szpiku, jak zarejestrować się w DKMS, ponieważ poszukiwany jest bliźniak genetyczny dla Igorka. Jeśli uda się doprowadzić do przeszczepu, później potrzebna jest rehabilitacja w sterylnych warunkach i chcemy pomóc rodzicom Igora” – powiedział w rozmowie z nami Marcin Pieczeniuk.

Pogoda troszkę pokrzyżowała plany tych dobrych ludzi, ale gorące serca biły dla Oli i Igora. Mimo to udało się zebrać dość pokaźną kwotę, jak na takie warunki atmosferyczne.

Kochani dziękujemy Wam wszystkim z całego serca za to, że pomimo przeciwności, jakie niesforna pogoda dziś nam zafundowała, przez co nie odbyły się planowane występy, przybyliście na nasz skromny festyn charytatywny „Serca Dla Igora i Oli”. Dzięki Wam i Waszym cudownym sercom zebraliśmy łącznie 4.705,10 złotych i 10 euro. Może to niewiele, może to tylko tyle, a może to aż tyle. Zapewne zdania są podzielone jednak my uważamy to za nasz sukces, każdy grosz liczy się na wagę złota i jesteśmy Wam wszystkim bardzo wdzięczni za pomoc, za aktywność, a szczególnie za serca- powiedział Marcin Pieczeniuk.

Organizatorzy festynu serdecznie dziękują: Burmistrzowi Gryfic, Staroście Gryfickiemu, Gryf Arenie PCSRiP w Gryficach, Pani Milenie Kopytiuk oraz Pawłowi , wszystkim sponsorom za pomoc przy realizacji festynu. Podziękowania składają także:  NDG NIGHT Drive Gryfice, Enduro Gryfice, Zespołowi Muzycznemu Melodia, Przemol Boxing Team, Stowarzyszeniu „Z Pomysłem”, DJ Ostry.

Dziękują im za to, że zawsze są z nimi i wspierają wszystkie akcje.

Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swoje serca w przeprowadzenie festynu i dziś wiemy, że pomimo niepogody potrafimy wspólnie zrobić wiele. Kochany Was za to, że jesteście i liczymy, że zawsze będziecie z nami.

Oli i Igorowi życzymy zdrówka i zapewne jeszcze spotkamy się na kolejnej akcji dla Was.

Życzymy Wam wszystkim samych wspaniałości. Kwota podzielona na dwa zasili konto Igora i Oli po równo dla każdej ze stron” – dodał Pan Marcin.