Gmina Brojce po raz kolejny przystąpiła do programu „Zdalna Szkoła +” i w wyniku tego pozyskała kolejne laptopy, które pomogą uczniom w zdalnym kształceniu.

W ramach rządowego programu „Zdalna szkoła+” samorząd Gminy Brojce pozyskał kolejne 23 laptopy, które zostaną przeznaczone dla rodzin wielodzietnych a skorzystają z nich uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy.

Dofinansowanie, podobnie jak przy poprzednim programie, dotyczyło zakupu zarówno komputerów, laptopów, ale także oprogramowania, ubezpieczenia sprzętu, mobilnego dostępu do internetu lub innych uzasadnionych wydatków związanych ze zdalną nauką (np. akcesoria). „Zdalna Szkoła+” to dodatkowe 1.800.000 złotych do rozdania tym razem tylko gminom. Samorząd brojecki skorzystał z szansy i tym samym złożył wniosek, który został pozytywnie zaopiniowany, a efektem tego są 23 laptopy.

Sprzęt będzie stanowił własność szkół, ale zostanie użyczony rodzinom na okres trwania nauki zdalnej w roku szkolnym 2019/2020 r. Jeśli będzie taka potrzeba zostanie im przekazany również we wrześniu. Komputery są sfinansowane w 100% ze środków zewnętrznych.

laptopy Brojce
W ramach dofinansowania z programu Zdalna Szkoła+ Gmina Brojce zakupiła 23 laptopy.