Już dziś Gmina Rewal zaprasza na XVII Mistrzostwa Polski w Przeciąganiu Liny Nocą. Zapowiada się dobra impreza, a szczegóły niebawem. Która drużyna chce pokazać swoje siły? Zapisy w Referacie Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych (pok.03 UG Rewal) lub w dniu imprezy w namiocie organizatora! Będzie, będzie zabawa, będzie się działo.

A jak Rewal wspomina ubiegłoroczne zmagania?

W Pobierowie odbyła się długo oczekiwana impreza – Mistrzostwa Polski w Przeciąganiu Liny Nocą. Już po raz 16 drużyny rywalizowały, w tej jakże widowiskowej dyscyplinie. Imprezę podobnie jak poprzednio prowadził znany prezenter Irek Bieleninik. Zanim rozpoczęły się zmagania sporą dawkę rozrywki zapewnił znany Strongman – Sławomir Toczek, który dał pokaz swojej, nadludzkiej siły.

Do konkursu przystąpiły cztery teamy: Smażalnia “Rekin”, Smażalnia “U Jacha”, Ratownicy z Rewala oraz gospodarze imprezy – Rada Sołecka z Pobierowa. Po ciężkich zmaganiach zwycięstwo odniosła drużyna smażalni “U Jacha”. Drugie miejsce wywalczyli atletyczni ratownicy z Rewala, a na trzecie – honorowej pozycji znaleźli się członkowie Rady Sołeckiej z Pobierowa z sołtysem Przemkiem Studzińskim na czele.

Mistrzostwa jak zawsze przyciągnęły tłumy widzów, którzy gorąco kibicowali uczestnikom.

Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepsza zabawa.

przeciaganie liny
Mistrzostwa Polski w Przeciąganiu Liny Nocą. Pobierowo 2019r.