W minionym tygodniu Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola, dodając, że stanie się to pod reżimem sanitarnym. W związku z tym GIS wydał wytyczne dla placówek, do których powinny się stosować po otwarciu. Na dopełnienie wymagań potrzebny jest czas, więc już teraz największe miasta w Polsce deklarują, że nie otworzą swoich żłobków i przedszkoli od 6 maja.

Do informacji przekazanych przez rząd odnieśli się także przedstawiciele miast w naszym powiecie. I tak Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański zapowiedział, że nie otworzy żłobków i przedszkoli we wskazanym terminie.

Komunikat burmistrza Trzebiatowa w tej sprawie:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trzebiatów,

Premier Mateusz Morawiecki  w dniu 29.04.2020 r. poinformował, że od 6 maja 2020 r. dopuszczona będzie możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli na terenie kraju.  Jednocześnie Premier wskazał, że  w tej sprawie  decyzje ostateczne ma podjąć samorząd lokalny.

Ze względu na dość wysoki poziom zakażeń koronawirusem w powiecie gryfickim (również w gminie Trzebiatów) 6 maja 2020 r. nie otworzymy przedszkoli na terenie Gminy Trzebiatów. Podjęcie takiej decyzji wymaga ustalenia, czy rodzice będą zainteresowani wysyłaniem dzieci do placówek i czy da się w nich zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom.

Na ten moment pytamy, ilu rodziców będzie zainteresowanych posyłaniem dzieci do placówek. Dyrektorzy placówek przedszkolnych w Trzebiatowie, Mrzeżynie, Chomętowie i Jarominie rozesłali zapytania do rodziców i czekają na ostateczne zwrotne odpowiedzi.

Po ustaleniu danych dotyczących liczby dzieci chętnych do uczestniczenia w zajęciach, podejmiemy decyzję o ewentualnym otwarciu placówek.

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański

przedszkole dzieci
Przedszkola i żłobki w Trzebiatowie nie zostaną otwarte 6 maja.