Prace remontowe w remizach,  nowa sala szkoleniowa dla strażaków i miejsca do rekreacji. Ochotnicze Straże Pożarne z regionu otrzymują Granty Strażackie na realizację najpotrzebniejszych inwestycji.

W tym roku Granty Strażackie otrzyma 38 jednostek z regionu. Środki te OSP będą mogły przeznaczyć na wykonanie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w remizach, a  także zadbać o ich otoczenie. Na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczy niemal 370 tys. zł.

Granty strażackie umożliwiają wykonanie najpotrzebniejszych prac w jednostkach w całym regionie. W tym roku rozszerzyliśmy zakres konkursu. Prace będzie można wykonywać nie tylko w remizach, ale też w ich otoczeniu. Na to działanie Zarząd Województwa przeznaczył niemal 370 tys. zł, a więc o 50 tys. więcej niż w roku ubiegłym – mówi członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

W środę, 28 lipca 2021 r. członkini Zarządu Anna Bańkowska spotkała się z przedstawicielami OSP w Reczu. Strażacy przeznaczą grant w wysokości 10 tys. złotych na wykonanie remontu w remizie (korytarz wejściowy).

Kolejne podpisanie umów zaplanowano na czwartek, 29 lipca 2021 r. Wtedy Anna Bańkowska spotka się ze strażakami ochotnikami  z powiatu kołobrzeskiego – OSP Charzyno, OSP Wartkowo i OSP Rymań.

OSP Charzyno grant w wysokości 10 tys. zł przeznaczy na stworzenie sali szkoleniowej dla strażaków. Obecnie świetlica strażacka nie funkcjonuje ze względu na zły stan pomieszczenia i brak wyposażenia.

Natomiast przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymaniu powstanie wiata z odpowiednią  infrastrukturą – nowe miejsce spotkań młodzieży, rodzin z dziećmi oraz strażaków. Wartość dotacji to także 10 tys. zł.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wartkowie dzięki grantowi będą cieszyć się z wyremontowanej remizy. Prace wykonają strażacy.

Zaplanowane remonty w remizach, zgodnie z założeniami konkursu,  powinny zakończyć się do 15 listopada br.

Grant Strażacki w wysokości 10 tys. złotych otrzymała również OSP w Pobierowie Gmina Rewal.

W tym roku marszałek na wsparcie OSP z regionu przeznaczył 570 tys. zł z budżetu województwa. Środki te zostały rozdysponowane w ramach zadania „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP”, podzielonego na dwa nabory. W wyniku pierwszego, który został rozstrzygnięty w połowie czerwca br., strażacy mogą zakupić nowy sprzęt i umundurowanie oraz środki ochrony osobistej czy zorganizować szkolenia podnoszące kwalifikacje. Łącznie na to działanie trafiło do nich 190 tys. zł.

wozy strażackie gmina rewal
Grant Strażacki w wysokości 10 tys. zł dla OSP w Pobierowie. Foto: rewal.pl
Poprzedni artykuł1,5 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych
Następny artykuł77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Trzebiatowie