Było dobre jedzenie, znakomite humory, mnóstwo energii, radości i zabawy. To wszystko w wydaniu wyjątkowym. Tak potrafią bawić się Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Gryficach oraz kół lokalnych ZERiI.

W czwartek 8 września br., do Trzęsacza „ciuchcią” wyruszyli Seniorzy. Każdego roku w tym samym miejscu bawią się na wielkim pikniku. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gryficach oraz członkowie lokalnego koła ZERiI już podczas jazdy „ciuchajką” rozśpiewani pokazali, że wiek nie ma żadnego znaczenia, jeśli w sercu jest radość. Wszystko zaczęło się na plaży, gdzie z wielkim zacięciem uczestnicy pikniku szukali ukrytych wcześniej skarbów. Później było biesiadnie i konkursowo.

W pikniku na zaproszenie dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gryficach Marzeny Pelc uczestniczyli również: Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego, Waldemar Wawrzyniak – wicestarosta, Łukasz Czyrny – członek Zarządu Powiatu Gryfickiego oraz w imieniu wójta Gminy Rewal Konstantego Tomasza Oświęcimskiego sołtys Rewala – Dominika Winiarska.

Oczywiście trzeba w tym miejscu wspomnieć o personelu DPS w Gryficach, który jak zawsze stanął na wysokości zadania. Dzięki Paniom w amarantowych koszulkach na stołach w ekspresowym tempie pojawiły się ciepłe potrawy, napoje i słodkie wypieki. W przerwach między posiłkami Seniorzy w tanecznych rytmach pokazali, że potrafią się znakomicie bawić. Roztańczonym emerytom przyglądali się z podziwem zaglądający na miejsce pikniku turyści, których pewnie przyciągały dźwięki skocznej muzyki. A zapewniał ją jak zawsze Kazimierz Herbut, który z seniorami jest w każdej okazji. Oczywiście w tańcach uczestniczył również starosta i wicestarosta oraz personel DPS, bo świetnie integrowali się z rozbawionymi Seniorami. Wiele radości wzbudzały też przygotowane konkursy, bo jak się bawić to na całego, z takiego założenia wychodzą uczestnicy wydarzenia.

To był dla wszystkich wspaniały dzień, a powrót Kolejką Wąskotorową z osobistą „obsługą” konduktorską w osobie Tereski, wcale nie był smutny. Seniorzy wiedzą, że zawsze mogą liczyć na ludzi, którzy starają się urozmaicać Im spotkania.

Poprzedni artykułRemont ulicy Pomorskiej w Gryficach
Następny artykułWFOŚiGW dofinansował strażaków