Czasy ciężkie, ale bywa tak, że boli. Kiedy boli ząb nie pyta czy jest to dobra pora, po prostu boli i potrzebny jest dentysta. Dochodziły do nas sygnały, że z nie można w Gryficach dostać się do stomatologa. Sprawdziliśmy.

Kiedy boli ząb to rzeczywiście nie ma innego wyjścia, jak wizyta u dentysty. Wykonaliśmy kilka telefonów i wiemy już, że faktycznie gabinety stomatologiczne prawie wszystkie są zamknięte, ale umówiona przez telefon wizyta z bólem dojdzie do skutku.

Stomatolog w przychodni Lek – Med przy ulicy Niepodległości faktycznie jest nieczynny. Jak nas poinformowano pracuje tylko laboratorium, natomiast inne usługi medyczne są zawieszone do odwołania.

dentysta
Nie wszystkie gabinety dentystyczne w Gryficach są otwarte w czasie epidemii.

Klinika DentiCover ze względu na ogłoszoną epidemię koronawirusa zawiesiła swoją działalność. Jednak w środy i piątki przyjmie pacjentów z bólem lub ważnym zaplanowanym zabiegiem. Trzeba tylko zadzwonić i umówić się na wizytę. Jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo pacjenta i zespołu medycznego. Jeżeli na przykład z jakiegoś powodu wyniknie opóźnienie, klinika powiadomi pacjenta, aby przyszedł nieco później.

Poradnia stomatologiczna Stom–Gryf przy ul. 3 Maja (vis a vis straży pożarnej) niestety jest zamknięta i nie odbiera telefonów, więc nie wiemy czy z bólem można się tu zjawić.

Gabinet stomatologiczny przy ul. 3 Maja (vis a vis Biedronki, blisko Sądu Rejonowego) jest czynny do godziny 15:00. Pani doktor poinformowała nas, że trzeba umawiać wizytę telefonicznie. Ze względu na obecną sytuację, żeby nie kumulować pacjentów na poczekalni, należy zadzwonić i ustalić godzinę przyjęcia. To dla bezpieczeństwa przede wszystkim samych pacjentów, ale też personelu.

Prywatny gabinet lek. dent. Joanny Rottau–Krajewskiej na telefon przysyła zwrotnego sms-a, który informuje, że ze względu na ciężką dla nas wszystkich sytuację od dnia 16 marca br., gabinet stomatologiczny będzie nieczynny do odwołania. Decyzja podyktowana jest troską o wspólne zdrowie, natomiast pacjenci, którzy mieli umówione wizyty, będą o ich terminach poinformowani.

Indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Anna Kilijańska–Fornal przy Placu Zwycięstwa, podobnie jak w pozostałych przypadkach. Gabinet dla zaplanowanych zabiegów jest nieczynny do odwołania. Natomiast z bólem oczywiście Pani doktor przyjmie. Trzeba tylko umówić się telefonicznie na wizytę, wyznaczona zostanie godzina i bez problemu pacjent z bólem może przyjść. Pani doktor powiedziała, że odstępy między wizytami potrzebne są dla dezynfekcji i odpowiedniego przygotowania gabinetu, aby kolejny pacjent był bezpieczny.

Jak widać z bólem zęba można w Gryficach znaleźć pomoc. Trzeba tylko dzwonić i umawiać wizytę.

dentysta
Na wizyty z bólem w Gryficach musimy rejestrować się telefonicznie.