Kobiety z Gryfic i okolic, które 28 października br., ponownie wyszły na ulicę aby dać wyraz swojemu niezadowoleniu z działań obecnego rządu mówią, że była moc. Wspierają też w ten sposób protesty w całym kraju i jak twierdzą, tu już nie chodzi tylko o wolność kobiet, tu chodzi o wolność Polski.

Była moc! Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w dzisiejszym spacerze, jak również dla internautów będących z nami online! Dziękujemy Policji za wzorową postawę i pomoc. Dziękujemy kierowcom z NDG NIGHT Drive Gryfice. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy wspierali nasz spacer ze swoich okien i balkonów! Do zobaczenia jutro! — w mieście Gryfice

Moc rzeczywiście była, co mogliśmy oglądać w relacji na żywo. Protest – spacer gryfickich kobiet pokazano też w TVN24. Dzielnie wspierają nasze Panie ich przyjaciele, mężowie, bracia po prostu mężczyźni, bo jak twierdzą wszyscy to już jest walka o wolną Polskę.

Tu już nie chodzi tylko o wolność kobiet! Tu chodzi o wolność Polski! Pokazałyśmy, że można wyjść i głośno powiedzieć, co nam się nie podoba! Walczyć o swoje prawa i godność. Chodźcie z nami! Rolnicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele branży fitness, branża beauty, pielęgniarki! Was też oszukano!

Nie możemy pozwolić na to, żeby jeden opętany człowiek serwował nam taki los! Nie możemy pozwolić na to, żeby wmawiano nam kłamstwa. Nie słuchajcie tego, co mówi ten opętany człowiek: Mamy stan, w którym demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi, Ci którzy do nich wzywają ale i także Ci, którzy w nich uczestniczą dopuszczają się przestępstwa.

Wcale tak nie jest moi drodzy! Art. 57 Konstytucji mówi wyraźnie: Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich.

Kim jest człowiek, który nawołuje do obrony kościołów za wszelką cenę? Jaką konkretnie cenę? Kim jest człowiek, który mówi: „Władza w gruncie rzeczy zakończy historię Narodu Polskiego tak jak dotąd go żeśmy postrzegali.” Czy to nawoływanie do wojny?

Nie pozwólmy się podzielić! Nie możemy się poddać, bo nas zamkną w domach, zakneblują i będą stanowili prawo dla siebie i swoich koleżków. Przywróćmy w tym kraju normalność!”

strajk

Poprzedni artykułZakończono prace w Pogorzelicy. Linia brzegowa wzmocniona
Następny artykułNowe zasady pracy w biurze Lokalnej Grupy Rybackiej