Gryficki Dom Kultury zaprasza 7 sierpnia 2022 r. na kolejny koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego 2022 pt. „W kubańskich rytmach – koncert muzyków z Hawany”. Początek wydarzenia o godz. 17:00 w Ogrodzie Japońskim.

Projekt prezentuje największe przeboje muzyki Ameryki Łacińskiej. W repertuarze znajdą się utwory doskonale kojarzone przez polską publiczność. Usłyszymy m.in.: „Cancion del Mariachi”, „La Bamba”, „Porque te vas”, „Tequila”, „El Porompompero”, „Guantanamera” czy „La Cucaracha”.

Program “Kubańskie rytmy” porwie publiczność do wspólnej zabawy. Artyści poprowadzą także „kurs” nauki tańców latynoamerykańskich: Salsy i Bachaty. Narracja koncertu w wykonaniu Hectora Bravo Chury to gwarancja wielu ciekawostek na temat wykonywanych utworów i kultury Ameryki Łacińskiej.

gryfickie lato muzyczne
Foto: GDK

W ramach Akademii Młodych Artystów wystąpią Magdalena Wierzbicka oraz Kalina Rajko z klasy Wokalistyki Estradowej i klasy Fortepianu, prowadzonych przez Aleksandrę Nieszporek. W wykonaniu dziewcząt usłyszymy „Labirynth” (solo fortepian) oraz „Nie kłami” z rep. Dawida Podsiadło

A.

Poprzedni artykułZaniedbane i zapomniane miejsce w Gryficach
Następny artykuł„Weekend z wojskiem” – obchody Święta Wojska Polskiego