Kolejna część muzycznych spotkań w gryfickim Ogrodzie Japońskim już w nadchodzącą niedzielę, 9 sierpnia br. Wydarzenie wpisało się już na stałe do programu letnich weekendów i trzeba powiedzieć, że cieszy się ono dużym zainteresowaniem. Jest to z pewnością zasługa urozmaiconego programu spotkań, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Tym razem Gryfickie Lato Muzyczne 2020 zaprasza na koncert pod nazwą „JACKPOT” w wykonaniu duetu Katarzyna Buja i Macieja Kazuba. Recital autorstwa „Jackpot” to sentymentalna, acz nie pozbawiona dobrego humoru, podróż do świata, w którym muzykę pisali prawdziwi kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. Wśród wykonywanych utworów znajdziemy między innymi piosenki Hanny Banaszak, Ewy Bem, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów i Grażyny Łobaszewskiej oraz piosenki autorskie. Koncert odbędzie się 9 sierpnia 2020 roku, o godz. 17:00 w Ogrodzie Japońskim.

Wystąpią:

  • Katarzyna Buja Kazuba – wokal
  • Maciej Kazuba – gitara elektroklasyczna, elektryczna
gryfickie lato muzyczne
Katarzyna Buja Kazuba i Maciej Kazuba. Foto: GDK

Gość specjalny

Podczas niedzielnego koncertu, w ramach “Letniej Akademii” gościć będzie Susanne Moison, którą już mieliśmy okazję poznać w 2018r. w Muzeum i Galerii “Brama” podczas autorskiej wystawy malarskiej “Podróże do natury”.

Susanne od młodzieńczych lat dużo malowała, później swoje zainteresowania poszerzyła o muzykę jazzową. Jej życiowe motto “radość w malowaniu, spontaniczność i kreatywność” realizuje w codziennym życiu, spełniając się artystycznie. Tym razem zadebiutuje w Ogrodzie Japońskim jako wokalistka, w której wykonaniu, przy akompaniamencie Pawła Antosiaka instruktora muzyki GDK, usłyszymy trzy standardy muzyki popularnej i jazzowej; “Autumn Leaves” – Jonny Mercer , “Lullaby of Birdland” – George Shearing, oraz “I Can’t give you everything but love” – Dorothy Fields.

gryfickie lato muzyczne
Podczas koncertu 9 sierpnia, w ramach “Letniej Akademii” gościć będzie Susanne Moison. Foto: GDK