W niedzielę 12 lipca w Gryficach odbędzie się drugi koncert w ramach “Gryfickiego Lata Muzycznego 2020”. Tym razem GDK zaprasza do Ogrodu Japońskiego na koncert “W 80 minut dookoła świata” w wykonaniu kwartetu smyczkowego AQuartet. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00.

“W 80 minut dookoła świata” nawiązuje do powieści Juliusza Verne. W programie znalazły się utwory z różnych stron świata – będą dwa polskie standardy tzn. “Najtrudniejszy pierwszy krok” z repertuaru Anny Jantar oraz “Przeżyj to sam” z repertuaru zespołu Lombard. Będzie także klasyka włoskiego San Remo czyli “Felicita”, irlandzki taniec, amerykański standard jazzowy Summertime G Gershwina. Pojawi się również nowa propozycja kwartetu wykonana wspólnie z konferansjerem GDK Witoldem Pelką pt: “Mała Optymistyczna Piosenka”.

Kwartet smyczkowy AQuartet wystąpi w składzie:

  • Łukasz Krusz – I skrzypce
  • Adriana Urbacz – II skrzypce
  • Radosław Mikołajczyk – altówka
  • Joanna Jerchel – wiolonczela
gryfickie lato muzyczne
Kwartet smyczkowy AQuartet. Foto: GDK

Witold Pelka & kwartet smyczkowy AQuartet "Mała Optymistyczna Piosenka"

My też daliśmy się ponieść wyobraźni i we współpracy z naszym konferansjero-tekściarzo- piosenkarzem stworzyliśmy coś na miarę obecnych czasów. Niektórzy mają "Miłość w czasach zarazy", a my mamy "Piosenkę w czasach kwarantanny". Oryginał utworu kojarzy się optymistycznie, więc mamy nadzieję, że nasza propozycja wywoła również uśmiech na twarzach słuchaczy (i oglądaczy).Muzyka i tekst oryginalny: Bobby McFerrin – Don't worry, be happySłowa: Witold Pelkaaranż i mix: Piotr Brodaskład video – HoM Studio – fotografia i video

Opublikowany przez Kwartet smyczkowy AQuartet Środa, 22 kwietnia 2020