Na chwilę obecną 6 osób z obsady gryfickiego pogotowia ratunkowego jest wyłączonych z pracy. W piątek decyzją sanepidu do przebywających już na kwarantannie dwóch osób, dołączyły kolejne cztery.

Dotarła do nas informacja, że w miniony piątek (3 kwietnia br.) trzyosobowa obsada karetki gryfickiego pogotowia ratunkowego, została skierowana do odbycia kwarantanny. Sprawdziliśmy, oficjalnych informacji udzieliła nam Paulina Targaszewska – rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Rzeczywiście w piątek zespół ratownictwa medycznego został wezwany do starszego mężczyzny, mieszkańca Gryfic, który skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Z wywiadu nie wynikało, żeby mężczyzna miał styczność z osobą zakażoną koronawirusem lub przebywał ostatnio poza granicami kraju. Pacjent został przewieziony karetką do szpitala, tam zespół ratowniczy kontaktował się z jeszcze jednym ratownikiem medycznym, zostawili mężczyznę i wrócili do bazy. Po niedługim czasie poinformowano ich, że transportowany pacjent jest z podejrzeniem zakażenia i obsada karetki oraz ratownik, z którym kontaktowali się w szpitalu, musieli w izolacji poczekać na wynik wymazu. Okazało się, że wynik był pozytywny, więc decyzją sanepidu 4 osoby zostały objęte 14-dniową kwarantanną. Jest to lekarz oraz trzech ratowników medycznych. W sumie w gryfickiej filii 6 osób jest na chwilę obecną wyłączonych z świadczenia pracy” – powiedziała pani rzecznik.

pogotowie
6 osób z gryfickiego pogotowia ratunkowego przebywa na kwarantannie.
Poprzedni artykuł„Tarcza antykryzysowa to farsa” – reakcje lokalnych przedsiębiorców
Następny artykułKoronawirus w Polsce. Testy dla pacjentów i personelu medycznego w każdym szpitalu