W ubiegły weekend został rozegrany III Bałtycki Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu Gryfickiego.

Tak jak wieszczyli jeszcze przed turniejem znawcy tematu, którzy analizowali ligowe tabele, III Bałtycki Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Powiatu Gryfickiego wygrała drużyna Chrobrego Głogów, która w Gryficach była niezwyciężona. W pierwszym (sobotnim) spotkaniu Chrobry Głogów pokonał Wybrzeże Gdańsk 28:23. W finale po bardzo emocjonującym meczu ograli szczecińską Pogoń 29:29 (15:17) w karnych 2:3. 3 miejsce w turnieju przypadło dla Wybrzeża Gdańsk, które pokonało zdecydowanie najsłabszą drużynę turnieju – Gwardię Koszalin 29:19.

Tegoroczny turniej przeszedł już do historii. Niezaprzeczalnym faktem jest jednak to, że tak ciekawego turnieju z występującymi w nim topowymi zespołami w Gryficach nie ma. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku organizator kontynuować będzie te znakomite zawody.