W nadchodzący wtorek, 28 stycznia br. w płotowskiej Rega Arena po raz trzeci odbędzie się międzyszkolny event w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. W zawodach udział wezmą uczniowie szkół podstawowych i przedszkola.

Uczestnicy zmagań podzieleni na 15-osobowe zespoły i dwie kategorie wiekowe (młodsza klasy rocznik 2011 i młodsi i starsza rocznik 2009-2010) zmierzą się w konkurencjach o charakterze szybkościowym, skocznościowym, zwinnościowym i rzutnym. Na zakończenie zawodnicy otrzymają medale i pamiątkowe dyplomy. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku.

mokasyn
Grudzień 2018. Foto: Mokasyn Płoty

Tegoroczny Event „Lekkoatletyka dla każdego” organizuje MLUKS „Mokasyn” przy współpracy Szkół Podstawowych nr 1 i 2, Hali Sportowej Rega Arena, koordynatora wojewódzkiego programu LDK – Ryszarda Kamińskiego oraz wsparciu burmistrza Radosława Mackiewicza.

mokasyn
Grudzień 2018. Foto: Mokasyn Płoty

Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Dyscypliny atrakcyjnej, niosącej wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dającej satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Lekkoatletyka dla każdego! realizowana jest od 2014 roku. Oprócz regularnych ćwiczeń program przewiduje również organizację imprez, zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale mają też okazję spotkać się z gwiazdami sportu.