W sobotę 14 sierpnia br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich, z tej okazji jak co roku w Niechorzu odbył się Bieg Latarnika. Tegoroczna edycja odbyła się po raz dziewiąty.

Bieg na latarnię morską w Niechorzu wystartował o godz. 9:00. Do zawodów stanęło osiem pań i szesnastu panów. W kategorii Pań najszybsza okazała się Sylwia Jekiel z Grodziska, która uzyskała czas 1:11:23. Drugie miejsce zajęła Weronika Charzewska z Poznania z czasem 1:12:37, a na trzeciej pozycji uplasowała się Ania Kaczorek z Żor.

W kategorii Panów najszybszy ponownie okazał się Adrian Bednarski z czasem 34:45. Pan Adrian jest również posiadaczem rekordu biegu na Latarnię Morską w Niechorzu 33:05 – to wynik jaki uzyskał w roku ubiegłym. Na drugim miejscu, podobnie jak rok temu, znalazł się Filip Chruściel z Sulechowa z czasem 39:62, a na miejscu trzecim Piotr Lewicki ze Szczecina z czasem 40:16.

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich w Niechorzu trwał do późnych godzin nocnych. Były animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, a także nocne zwiedzanie latarni.

Poprzedni artykułBez używek nad wodą – czasu nie cofniesz! Kampania promująca bezpieczny wypoczynek
Następny artykułWarsztatowo z Gryfickim Domem Kultury. Zajęcia ruszają w poniedziałek!