Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, inne instytucje oraz osoby prywatne do wzięcia udziału w II edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Celem akcji, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15 roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.

Ważna jest także integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa. Akcja odbędzie się 1 czerwca 2017 roku o godzinie 10:00 na Placu Zwycięstwa, gdzie uczniowie oraz inni zainteresowani zbiorą się i rozpoczną 10 minutowe czytanie swojej ulubionej książki.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach w terminie do 26 maja 2017 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych czytelników do udziału w akcji!

Poprzedni artykułGimnazjaliści ze Świerzna wygrali Konkurs Wiedzy Ekonomicznej
Następny artykułPasowanie na Czytelnika 2017