Częściej? Bezpieczniej? Szybciej? Taniej? Wspólny bilet? Co zrobić, by ulubiony środek transportu był jeszcze bardziej dostępny? Jak poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżowania? Mieszkańcy województwa mogą wypowiedzieć się już dziś! Do końca czerwca trwa ankieta „Transport i mobilność w regionie 2021”.

Zebrane opinie mieszkańców pomogą przygotować dokumenty, które będą miały realny wpływ na prowadzoną w całym regionie politykę transportową w najbliższych latach.

„Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie dotyczącej transportu i mobilności w naszym województwie. Dzięki zebranym odpowiedziom skuteczniej będziemy mogli rozwijać transport w regionie, również z wykorzystaniem rozwiązań wspierających redukcję emisji z transportu. Dziękujemy za każdy oddany głos!” – zachęca Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Uzyskane opinie mieszkańców województwa zachodniopomorskiego odnośnie ich potrzeb i zachowań transportowych zostaną uwzględnione w „Regionalnym Planie Transportowym Województwa Zachodniopomorskiego do roku 2030”. To ważny dokument, który oprócz celów polityki transportowej województwa, odpowiadających nowym wyzwaniom i możliwościom rozwojowym Pomorza Zachodniego, będzie zawierał listę działań, również inwestycyjnych, pozwalających na ich realizację. Zapisy planu dotyczyć mają transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, wodnego, rowerowego i publicznego.

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie: rbgp.pl/rpt-ankieta

Za przygotowanie regionalnego planu transportowego odpowiada interdyscyplinarny zespół złożony z przedstawicieli wydziałów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Koordynatorem prac jest Wydział Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego.

Prowadzone badanie ma charakter anonimowy, a jego ostateczne wyniki zostaną udostępnione publicznie.

Poprzedni artykuł„Policjant, który mi pomógł”. Konkurs Komendy Głównej Policji
Następny artykułCzy wapń pomaga leczyć alergię?