Już w najbliższą niedzielę Wielkanoc. W ciągu ostatnich tygodni pogoda była bardzo zmienna, lecz wszystko wskazuje na to, że wiosna w końcu zagości u nas na stałe! Jak przedstawia się prognoza pogody na święta dla powiatu gryfickiego?

Mamy dobre wiadomości: święta wielkanocne zapowiadają się wyjątkowo słonecznie i ciepło. W całym powiecie będzie bardzo dużo słońca.

Prognozy pogody dla powiatu gryfickiego nie przewidują opadów na najbliższe dni – delikatnego deszczu spodziewać możemy się dopiero we wtorek.

Jutro, w Wielki Piątek (19.04.2019) na niebie brak zachmurzenia, w całym regionie bez opadów.  W Gryficach, Brojcach, Płotach, nawet do 18 stopni Celsjusza.  Nad samym morzem nieco chłodniej – około 11 stopni. Wiatr słaby, chwilami nawet nieodczuwalny.Noc z piątku na sobotę pogodna z temperaturą od 5 do 8 stopni.

W Wielką Sobotę (20.04.2019) nieco chłodniej – w południe do 15 stopni w Gryficach, nad samym morzem sporo chłodniej – w Niechorzu około 8 stopni. Po południu może pojawić się niewielkie zachmurzenie, jednak nie przewiduje się opadów.  Nocą z soboty na niedzielę pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie, ale bez deszczu. Będzie trochę chłodniej – od 3 do 7 stopni.

Niedziela Wielkanocna (21.04.2019) nadal będzie pogodna, temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 13-20 stopni (im dalej na południe tym będzie cieplej). Wiatr nadal słaby przeważnie z północy. Noc z niedzieli na poniedziałek pogodna z temperaturą od 3 do 8 stopni.

Najcieplej ma być w Poniedziałek Wielkanocny – na termometrach nawet do 20 stopni, nad morzem do około 15 stopi. Wiatr nadal słaby, zachmurzenie niewielkie, brak opadów.

Zapowiadają się zatem bardzo pogodne święta!

Poprzedni artykułVI Gryfickie Forum Społeczno-Gospodarcze – weź udział!
Następny artykułNieoficjalnie: Marzena Domaradzka zastepcą burmistrza Gryfic!