Jan-Krzysztof Duda zdobył Puchar Świata w Szachach! Po fenomenalnym turnieju okraszonym m.in. zwycięstwem z Mistrzem Świata i najlepszym szachistą globu Magnusem Carlsenem, dziś po zaledwie 29 posunięciach pokonał Sergeya Karjakina i został najlepszym szachistą tych prestiżowych zawodów.

Przebieg finału.

W pierwszej finałowej partii nastąpił szybki remis, który grający czarnymi polak zapewne przyjął z zadowoleniem, bo dziś grając białymi nie dał szans Rosjaninowi wygrywając zdecydowanie. Duda od początku zagrał agresywnie zdobywając przestrzeń i zmuszając przeciwnika do defensywy. Z każdym kolejnym ruchem przewaga Polaka wzrastała, aż w końcu przy ocenie komputera ponad +5 (równowartość pięciu pionków) przeciwnik musiał uznać wyższość naszego zawodnika i zaniechał dalszej gry.

Najlepszy Polak w historii Pucharu Świata.

Jan-Krzysztof Duda jest obecnie najlepszym polskim szachistą. Polak trenowany przez Kamila Mitonia osiągnął najlepszy wynik w historii polskich szachów i zapewne nie jest to koniec jego możliwości. Żaden zawodnik nie doszedł wcześniej nawet do półfinału, nie mówiąc o triumfie w tych prestiżowych zawodach. Dziś Duda zapisał się po raz kolejny w pięknej historii polskich szachów.

Olbrzymie pieniądze i awans do turnieju pretendentów.

Już awansując do finału polski szachista zdobył upragniony awans do turnieju pretendentów, którego zwycięzca zagra w meczu o Mistrzostwo Świata. Wygrywając Puchar Świata Polak powiększy także swoje konto o 120 tysięcy dolarów!

Serdeczne gratulacje dla naszego zawodnika, który z pewnością przysporzy kibicom jeszcze wiele radości. Kto wie, być może zostanie Mistrzem Świata? Polak ma z pewnością takie możliwości, czego wynik w Pucharze Świata jest najlepszym przykładem.

 

Poprzedni artykułTrzebiatów. Koncert „Kobiecym głosem na dwa serca”
Następny artykułDiamentowy Status w dziedzinie leczenia udarów mózgu dla gryfickiego szpitala