Osiem drużyn, trzydziestu dwóch zawodników, kilkudziesięciu żywiołowo dopingujących kibiców oraz prawie cztery godziny ostrej rywalizacji o trzy piękne puchary – tak wygląda statystyka pierwszych zawodów z cyklu czterech turniejów „Kapitol Bowling Cup”  o mistrzostwo Gryfic w kręglach, rozegranych w Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol.

Nieco ponad rok temu po raz pierwszy spotkaliśmy się w tym miejscu by rywalizując w kręglach tak naprawdę spotkać się i poznać. Od samego początku przyświecała nam idea wspólnej zabawy, zaś turniej i rywalizacja stanowiły jedynie tło. Dziś wracamy do pomysłu mając nadzieję, że uda się w mieście zorganizować ligę kręgli. Mamy też nadzieję, że gryficcy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji tych prywatnych i tych państwowych podejmą rękawicę i zechcą przyjąć nasze zaproszenia – powiedział naszej redakcji organizator turnieju.

Przed miesiącem, gdy pomysł na nowo został „odkurzony” największą obawą było to, czy uda się powtórzyć tamtą atmosferę i zorganizować dobre zawody. Dziś można śmiało stwierdzić, że były to tylko czcze obawy.  Jak się okazało na zaproszenie bez najmniejszych problemów odpowiedziały teamy, nie tylko z Gryfic, ale i sąsiedniego Trzebiatowa, które z wielkim entuzjazmem przyjęli je i stawili się w komplecie na kręgielni.

Było na co popatrzeć, bo jak się okazuje mamy w mieście osoby, które kręgle mają we krwi. Przełożyło się to oczywiście na świetne wyniki, które prezentujemy poniżej.

FINAŁ

 1. Gryf Arena 509 pkt
 2. RunGryf 498 pkt
 3. Kapitol 363 pkt
 4. Grupa Rowerowa Gryfice 263 pkt

Część zasadnicza

 1. Gryf Arena 619 pkt
 2. RunGryf 500 pkt
 3. Grupa Rowerowa Gryfice 380 pkt
 4. Kapitol 363 pkt
 5. Miejska Biblioteka Publiczna Gryfice 344 pkt
 6. Aktywny Trzebiatów 319 pkt
 7. Sparta Gryfice 301 pkt
 8. Stowarzyszenie UTW Gryfice 290 pkt

Część zasadnicza

 1. Gryf Arena 619 pkt
 2. RunGryf 500 pkt
 3. Grupa Rowerowa Gryfice 380 pkt
 4. Kapitol 363 pkt
 5. Miejska Biblioteka Publiczna Gryfice 344 pkt
 6. Aktywny Trzebiatów 319 pkt
 7. Sparta Gryfice 301 pkt
 8. Stowarzyszenie UTW Gryfice 290 pkt

Wyniki indywidualne

 1. Kazimierz Sać Gryf Arena 303 pkt
 2. Mariusz Bishop RunGryf 301 pkt
 3. Mariusz Dąbrowski GryfArena 300pkt
 4. Łukasz Zwierzchowski 277 pkt

 

Nie wszyscy grali na „kosmicznym” poziomie. Można mieć jednak wrażenie, graniczące z pewnością, że to ci, którzy zajęli ostatnie miejsce tj. ekipa Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku i ostro dopingująca ich grupa „wsparcia” skradli serca kibiców.

Byli tu dziś tacy, którzy zawody potraktowali śmiertelnie poważnie. Grali jak zawodowcy, my jednak pierwszy raz staraliśmy się „turlać” kulki łapiąc doświadczenie i podpatrując najlepszych – stwierdziła pani Ewa, która jest instruktorem UTW.

W kwietniu kolejna okazja do walki. To wtedy zostanie wyłonionych 12 najlepszych drużyn, które w grudniu br. zagrają o ogromny puchar i tytuł najlepiej grającej w kręgle drużyny w mieście.