Czasem dochodzi tu do stłuczek, bo niecierpliwi kierowcy wymuszają po prostu pierwszeństwo przejazdu, mocno zdenerwowani długim staniem w korku. Oczywiście nie usprawiedliwia to nikogo, ale rzeczywiście ruch w tym miejscu jest bardzo uciążliwy.

Mówimy o skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Nowym Światem w Gryficach. Dojeżdżając do końcowego odcinka ulicy Kościuszki musimy niestety uzbroić się w cierpliwość, bo wyjazd z niej bez odczekania dobrych kilkunastu minut czy to w kierunku szpitala, czy też w kierunku odwrotnym, naprawdę graniczy z cudem.

krzyżówka gryfice
Na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Nowym Światem w Gryficach kierowcy stoją w korkach.

Zdenerwowani kierowcy często naginają przepisy, żeby jak najszybciej wydostać się z tego zatoru. Zarówno ulica Kościuszki, jak i Nowy Świat są w kategorii dróg wojewódzkich. Dlatego warto zwrócić się do naszych rodzimych radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, aby zmierzyli się z tym problemem. Istnieje on nie od dziś i może trzeba pochylić się tam w województwie nad rozwiązaniami. Naprawdę nie wiemy, co można zrobić, ale niektórzy podpowiadają, że powinny być tutaj światła lub inny element regulujący przejazd.

krzyżówka gryfice
Na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Nowym Światem w Gryficach. Może światła poprawiłyby ruch w tym miejscu?

Niestety nie można liczy na uprzejmość kierujących pojazdami, bowiem ci z pierwszeństwem przejazdu jadą bez końca, a reszta samochodów czeka i momentalnie tworzy się duży zator, czasem kolejka aut kończy się przy rondzie Kościuszki – Ks. S. Ruta.

Mamy nadzieję, że radni sejmiku zainteresują się sprawą zgłaszaną przez kierowców.

krzyżówka gryfice
Dojeżdżając do końcowego odcinka ul. Kościuszki kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.