W niedzielę 6 czerwca br., członkowie koła PZW nr 38 „Amur” Płoty stanęli do rywalizacji o tytuł „Mistrza koła w dyscyplinie spinningowej”. Zawody, które tradycyjnie rozgrywane są – 1 maja ze względów pandemicznych musiały być przeniesione na późniejszy termin. Są one zarazem etapem w punktacji pucharowej koła o miano „Najlepszego wędkarza 2021”.

Na przystani „Kucery” stawiło się 40-tu członków koła „Amur”. Ranek przywitał ich piękną słoneczną pogodą. Niestety drapieżnikom chyba nie przypadła do gustu ta słoneczna aura ponieważ brań było jak na lekarstwo, i tylko nielicznym udało się jak zwykło się mawiać w żargonie wędkarskim „coś wydłubać”. Po zawodach nastąpiło wręczenie pucharów oraz upominków. Na pikniku po zakończeniu zawodów można było skosztować grochóweczkę, domową świeżynkę, oraz ciasto.

Zawody nasze w tym roku uświetniło przybycie Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice Pana Wojciecha Pietrzaka, mamy nadzieję, że współpraca z Nadleśnictwami Gryfice oraz Resko, które są naszymi naturalnymi sąsiadami będzie się rozwijała dla dobra całej społeczności. Podziękowania należy złożyć wszystkim członkom Zarządu koła PZW nr 38 „Amur” Płoty, którzy włożyli dużo pracy i zaangażowania w organizację tych zawodów, Komendantowi SSR Powiatu Gryfickiego Panu Michałowi Piotrowskiemu za udostępnienie łodzi dla sędziów wagowych, Panu Krzysztofowi Bajkowskiemu za profesjonalne kierowanie łodzią po akwenie. Dziękujemy naszym sponsorom Panu Markowi Drozdowskiemu oraz Panu Krzysztofowi Pers, na których pomoc zawsze możemy liczyć” – mówią członkowie koła „Amur”.

A oto klasyfikacja zawodów :

Klasyfikacja Mistrzowskich Zawodów Spiningowych z łodzi rozegranych w dniu 6 czerwca 2021 r. – zbiornik zaporowy – „Rejowice”:

  1. Sztuba Jan – 1050 pkt. (szczupak 57 cm)
  2. Kierejewski Andrzej – 310 pkt. (3 okonie)
  3. Bęś Wojciech – 150 pkt. (okoń 20 cm)
  4. Nowak Paweł – 90 pkt. (okoń 17 cm)

Pozostali zawodnicy nie zgłosili ryb do komisji wagowej.

Klasyfikacja pucharowa zawodów koła PZW nr 38 „Amur” Płoty 2021r

  1. Sztuba Jan -100 punktów pucharowych
  2. Kierejewski Andrzej – 80 punktów pucharowych
  3. Bęś Wojciech – 60 punktów pucharowych
  4. Nowak Paweł – 50 punktów pucharowych
Poprzedni artykułSpołecznik. Umowy podpisane!
Następny artykułStanie przed Sądem za usiłowanie zabójstwa