Swego czasu pisaliśmy o komiksie, który miał powstać przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Gryficach. Już niedługo komiks o historii Gryfic w formie papierowej będzie dostępny.

Autorem komiksu jest Michał Ostrowski, a dziś biblioteka zdradza odrobinę tajemnicy, jak będzie on wyglądał.

Poza tym do ważnej części całego procesu wydania pozycji zaproszeni zostali mieszkańcy.

Na początku tego roku pochwaliliśmy się planem wydania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gryficach komiksu, poświęconego historii Gryfic. Wtedy jeszcze były to tylko plany, których fundamentem były jedynie marzenia. Dziś, kilka miesięcy później, dotarliśmy do mety. Komiks natomiast został przelany na papier, dopieszczony kolorem oraz uzupełniony o teksty. Pozostało jeszcze tylko tłumaczenie oraz wybór okładki.

Jako, że chcemy by ta pozycja, jak najszybciej pojawiła się na lokalnym rynku wydawniczym, oraz, chcąc byście stali się, niejako współautorami, tego wydarzenia pragniemy was dziś zaprosić do zabawy. Sprawa jest prosta. Prezentujemy Wam trzy okładki przygotowane przez autora, spośród których chcemy byście pomogli nam wybrać tą jedyną. Wybór dokonany zostanie poprzez głosowanie, które potrwa do dnia 9 maja br.

Okładka, która otrzyma najwięcej głosów stanie się oczywiście tą, która zwieńczy dzieło. My zaś spośród wszystkich Was wylosujemy osobę, która otrzyma od nas niespodziankę”.

Głosować można na stronie MBP w Gryficach i zachęcamy do oddania takiego głosu, bo fajnie będzie powiedzieć za jakiś czas – ja też wybrałam/em tą okładkę.