W sobotę 9 października br., Rega Arena była miejscem świetnego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej od lat działającej w Płotach. Umiejętnościom młodych artystów przysłuchiwali się zaproszeni goście, a wśród nich rodzice członków zespołu.

Już od drzwi witały wszystkich mocne muzyczne akcenty, a o tym, co działo się w Rega Arenie mówił Franciszek Gródecki – prezes Zarządu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płotach.

– Dzisiaj odbywa się koncert, który jest zwieńczeniem muzycznych warsztatów artystycznych, jakie odbyły się w Płotach dzięki uprzejmości Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pod nazwą „Etna Polska 2021”. Jest to ważne dla nas dlatego, że te środki finansowe przyznane przez ministerstwo pozwoliły nam przez okres miesiąca przygotować młodzież do dzisiejszego koncertu. W związku z tym, że mamy bardzo dużo młodych ludzi uczących się grać na instrumentach dętych i perkusyjnych, jest to bardzo ważne. My mamy dwa składy, blisko 60 osób jest zaangażowanych w tą sekcję muzyczną i dzisiaj jest finał tego projektu. Chcieliśmy pokazać wszystkim umiejętności, które młodzież zdobyła na przestrzeni tego miesiąca, cały ich kunszt artystyczny oraz pracę instruktorów”.

Na pytanie o repertuar Franciszek Gródecki mówił tak – Repertuar to utwory przeplatane, część jest zupełnie nowa, a część już dobrze znana. W sumie na dziś orkiestra przygotowała 16 utworów. To jest ważne wydarzenie dlatego, że integruje też tych młodych ludzi, bo są tu osoby nowe i te, które grają już od lat.

Dalej Franciszek Gródecki opowiedział o publiczności i najbliższych planach.

– Chcieliśmy dzisiaj na widowni zgromadzić rodziców młodych artystów i to nam się udało. Są tu rodziny, które posyłają do nas na naukę gry po kilkoro dzieci i one dziś pokazują swoim rodzicom, że nie marnują czasu, a kształcą się muzycznie. Podkreślić należy też, że te warsztaty są takim początkiem spotkań po pandemii, która wiele planów nam pokrzyżowała. Na 13 listopada szykujemy duży koncert i już dziś wszystkich serdecznie zapraszam do Rega Areny na godzinę 17:00. To będzie wielki koncert „Dla Niepodległej”, będziemy grać i śpiewać pieśni patriotyczne. Będzie część artystyczna powiązana z wydarzeniami 11 listopada i część muzyczna. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Natomiast za dwa lata będziemy organizowali jubileusz 20-lecia orkiestry i do tego czasu planujemy przygotować kilka koncertów charytatywnych, aby zgromadzić środki na ten jubileusz. Niestety jakoś musimy sobie radzić i mam nadzieję, że sympatycy orkiestry nie zawiodą.

Rzeczywiście warto posłuchać umiejętności młodych ludzi z Orkiestry Dętej w Płotach, potrafią porwać.

Poprzedni artykułNiepełnosprawni mają przedstawiciela w Krajowej Radzie Konsultacyjnej
Następny artykułSiatkarski sezon 2021/2022 zainaugurowany w Gryf Arenie