Na stronach Klubu Sportowego „Polonia Płoty” widnieje oświadczenie prezesa LKS Polonia. Wynika z niego, że sytuacja finansowa klubu nie jest najlepsza. Natomiast Urząd Miejski w Płotach twierdzi, że pieniądze są, trzeba tylko złożyć wniosek.

Oto treść oświadczenia prezesa LKS Polonia Płoty Grzegorza Ratajczyka:

Ja jako Prezes Klubu i wszyscy członkowie zarządu wykonujemy swoją pracę społecznie i nie powinno dojść do takiej sytuacji, że trzeba przeznaczać własne pieniądze po to, aby klub nadal funkcjonował. Niestety ta sytuacja ma aktualnie miejsce. Z dniem 30 września zakończyła się umowa na realizację zadania publicznego nr 31/2021 pod tytułem Organizacja szkolenia i współzawodnictwa sportowego w zakresie piłki nożnej na terenie miasta Płoty. Od pierwszego października funkcjonujemy bez środków na bieżącą działalność, a sezon piłkarski jest w pełni. Nie chcemy wycofywać żadnej drużyny z rozgrywek, ale jesteśmy zmuszeni na tą chwilę ograniczyć swoją działalność. Bardzo cenię sztab szkoleniowy, za to bo są to prawdziwi Trenerzy z charakterem w sytuacji kiedy być może nie otrzymają wynagrodzenia za swoją pracę nadal prowadzą zajęcia we wszystkich grupach szkoleniowych. W sytuacji, w której Urząd Miasta Płoty na czele z Panem Burmistrzem nie dostrzega naszych problemów w klubie, nie dostrzega naszej pracy społecznej i włożonego serca w pracę z dziećmi oraz młodzieżą jest to załamujące i demotywujące. Odbiera kompletnie chęci do działania. Odbiera całkowicie sens naszej pracy włożonej w klub od kilku, a dla niektórych od kilkunastu lat. Według mojej osobistej oceny, przy podziale środków na działalność sportową zostaliśmy potraktowani nie do końca sprawiedliwie i decyzja o przyznaniu praktycznie mniejszych środków niż w poprzednim roku w obliczu wzrostu kosztów utrzymania klubu, sukcesów sportowych, gry drużyny seniorów w IV lidze i ciągłej chęci rozwijania się oraz tworzenia nowych drużyn jest dla nas dramatyczna. Sytuacja finansowa klubu na dzień dzisiejszy jest dramatyczna. Nie stać nas jest sfinansować kosztów wyjazdu naszej grupy na wtorkowy mecz do Sławoborza w ramach rozgrywek Młodzika. Pragnę oświadczyć, że jeżeli Urząd Miasta w Płotach w ciągu najbliższych dni nie zacznie nas traktować poważnie i nie wesprze naszej działalności w sposób rzeczywisty jak to robią inne samorządy gminne czy też miejskie w naszej okolicy będziemy zmuszeni zakończyć swoją działalność. Złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Klubu w dniem 4 października 2021 roku na Zebraniu Zarządu Członków LKS Polonia Płoty. Funkcję będę pełnił do 31 grudnia 2021. Ze swojej strony nie mam już pomysłów, co jeszcze mogę zrobić jako prezes, dlatego podjąłem ciężką, ale według mnie najrozsądniejszą decyzję o swojej rezygnacji. Jestem przekonany, że znajdzie się godna osoba na moje stanowisko, która swoim zaangażowaniem i nowymi pomysłami wyprowadzi klub i drużynę na właściwe tory rozwoju.

Jeżeli są ludzie dobrej woli, sponsorzy lub instytucje, która jest w stanie pomóc nam dotrwać do końca sezonu lub sfinansować kolejny wyjazd na mecz naszych dzieci (600 zł.) lub młodzieży zapraszamy do kontaktu lub wpłaty na konto klubu. Bank Spółdzielczy w Gryficach, Filia w Płotach. Nr konta: 09 9376 0001 2009 0006 3467 0001 – Prezes LKS Polonia Płoty Grzegorz Ratajczyk 606725190”.

Z oświadczenia wynika, że sytuacja klubu jest mówiąc oględnie nieciekawa. Głos w tej sprawie zajęła też Gmina Płoty, wywołana do tablicy przez prezesa.

Oto, co mówią w tym temacie:

Pieniądze na kluby sportowe czekają. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 września zostały zabezpieczone dodatkowe pieniądze w budżecie gminy na ten rok przeznaczone między innymi na działalność klubów sportowych. Choć od sesji minęły dwa tygodnie żaden z przedstawicieli klubów pomimo otrzymanej informacji o dostępnych funduszach nie zawnioskował o dodatkowe środki finansowe z wyjątkiem klubu Zieloni Wyszobór. Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że aby móc otrzymać dodatkowe środki z tej puli należy złożyć ofertę do Urzędu Miejskiego w Płotach. Po analizie złożonych ofert dodatkowe dofinansowanie otrzymają kluby, które przedstawią najbardziej atrakcyjne oferty.

POLONIA KONTRA URZĄD

Poprzedni artykuł„W drodze dookoła Polski” – wystawa w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
Następny artykułKobieto, nie daj się. Gdzie szukać pomocy?