W tym roku po raz dwunasty przez miejscowości Gminy Rewal przejechał Konwój Pomocników Świętego Mikołaja. Chociaż było nieco inaczej niż w latach poprzednich z powodu pandemii, mimo to migały światełka i było głośno.

Ta impreza to swego rodzaju święto dla całej gminy, ale z radością przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych miast i miasteczek, aby zobaczyć ten barwny korowód. Każdego roku Mikołaj zatrzymywał się w poszczególnych miejscowościach Gminy Rewal i rozdawał dzieciom upominki, rozbawieni ludzie mogli zrobić sobie z nim zdjęcie. W tym roku z powodu pandemii było trochę skromniej. Mikołaj przejeżdżał tylko i dzwoniąc dzwonkami witał wszystkich, choć w Niechorzu przy latarni na chwilę wysiadł z wozu i siedząc na kolorowym tronie uśmiechał się do dzieci.

Mimo skromniejszej formy konwój przejechał przez wszystkie miejscowości Gminy Rewal, rozpoczął swoją trasę w Pobierowie i zawitał do Trzęsacza, Rewala, Śliwina, Niechorza oraz Pogorzelicy. Towarzyszyły mu błyskające światełkami wozy wszystkich służb z tej gminy, a na trasie witały uśmiechnięte twarze mieszkańców oraz przybyłych gości i niezwykle kolorowe iluminacje, które tworzą niepowtarzalny świąteczny klimat. Tradycji stało się zadość mimo wszystko.

Poprzedni artykułFinał „Szlachetnej Paczki” w powiecie gryfickim
Następny artykułCzerwone serca na nakrętki stanęły w Gryficach