Niestety tylko chwilowo pozytywny okazał się raport WSSE, jaki dotarł do nas 12 kwietnia, czyli w pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy, który mówił tylko o dwóch zachorowaniach w województwie, a w powiecie gryfickim nie zanotowano żadnego przypadku. Już drugiego dnia pojawiły się one ponownie.

Dwa potwierdzone przypadki wirusa COVID-19 w pierwszy dzień świąt i zupełny ich brak w powiecie gryfickim, pozwolił na małą radość. Niestety już 13 kwietnia w województwie zanotowano 10 nowych potwierdzonych przypadków zachorowania, w tym dwa w powiecie gryfickim. Jest to dwóch mężczyzn w średnim wieku.

Na dzisiaj na godzinę 10:00 Małgorzata Kapłan z WSSE w Szczecinie informuje, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:

  • Starszy mężczyzna z powiatu gryfickiego
  • Mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfickiego
  • Kobieta w średnim wieku z powiatu gryfińskiego
  • Młody mężczyzna ze Szczecina
  • Kobieta w średnim wieku z powiatu goleniowskiego
  • Młoda kobieta z powiatu stargardzkiego

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie wynosi: 209/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

To oznacza, że w powiecie gryfickim mamy 64 potwierdzone przypadki zakażeń, 215 osób przebywa na kwarantannie, a 208 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

W województwie zachodniopomorskim jest 209 potwierdzonych przypadków, 6359 przebywa na kwarantannie, a 1013 objętych jest nadzorem epidemiologicznym, potwierdzono 2 zgony. Zanotowano również 19 wyzdrowień.

W Polsce na chwilę obecną jest 7049 potwierdzonych przypadków zakażeń, tylko dzisiaj zanotowano już do godziny 10:00, 117 nowych zakażeń, potwierdzono również 251 zgonów oraz 618 wyzdrowień.

wirus raport
Dzienny raport o koronawirusie w powiecie gryfickim – 14.04.2020r.
Poprzedni artykułLekarz i ratownicy z gryfickiego pogotowia są zdrowi i wracają do pracy
Następny artykułPożar nieużytków w Gryficach. GDOŚ: wypalanie traw szkodzi i jest zabronione!