Wirus SARS-CoV2 nie odpuszcza. Każdego dnia słyszymy niepokojące informacje o kolejnych zakażeniach i chociaż w kraju z liczby ponad 900 zachorowań na dzień dzisiejszy zeszliśmy na 594, to nadal codziennie pojawia się duża liczba nowych przypadków zakażeń.

Niepokojąca jest również sytuacja w województwie zachodniopomorskim, co prawda w powiecie gryfickim nowych zachorowań nie ma, ale wiele powiatów niestety boryka się z wirusem. Pojawiają się również zachorowania w szkołach.

Jak informuje Małgorzata Kapłan – rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­

  • Szczecin – 3 osoby (dziecko, młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku)
  • Pow. kołobrzeski –  2 osoby (młoda kobieta, starsza kobieta)
  • Pow. koszaliński+Koszalin – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)
  • Pow. sławieński – 1osoba (dziecko)
  • Pow. białogardzki – 1 osoba (młoda kobieta)
  • Pow. goleniowski – 1osoba (starsza kobieta)
  • Świnoujście – 1osoba (dziecko)
  • Pow. wałecki – 1 osoba (dziecko)

Sytuacja w szkołach

Zespół Szkół Morskich w Darłowie – w związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono nauczanie zdalne do 20.09.2020r. dla 23 klas Technikum Morskiego. 10 dniową kwarantanną objęto 24 uczniów i 7 nauczycieli i rodziny każdej z osób. Ponadto wydzielono miejsce odbywania kwarantanny w internacie dla 3 uczniów.

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu – w związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci.

Zespół Szkół Sportowych w Szczecinie – w związku z potwierdzonym zakażeniem u uczennicy w jednej z klas XII Liceum Ogólnokształcącego wprowadzono nauczanie zdalne do 14.09. Kwarantanną objęto wszystkich uczniów w klasie tj. 19 osób. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

Pozostałe ogniska zakażeń

Ognisko zakażeń koronawirusem w Stacji Dializ w Kołobrzegu – 19 osób w tym 13 pacjentów i 6 osób personelu.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1240/28 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

wirus
Dzienny raport o koronawirusie – 12.09.2020r.