Na konferencji prasowej 9 kwietnia br. premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w związku z nadal szerzącą się epidemią koronawirusa w Polsce, szkoły pozostaną zamknięte do 26 kwietnia 2020r.

Choć dziś rozpoczęła się przerwa świąteczna to nadal brak było informacji o egzaminach ósmoklasistów i maturach. Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej tkwili w zawieszeniu, gdyż do swoich egzaminów mieli przystąpić 21, 22 i 23 kwietnia. Nie łatwą sytuację mieli także maturzyści, którzy egzamin dojrzałości mieli rozpocząć 4 maja.

Konkrety padły dzisiaj na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Premier ogłosił, że w związku z dalszym ograniczaniem rozprzestrzeniania się COVID-19 szkoły pozostają zamknięte do 26 kwietnia br. Uczniowie nadal będą uczyć się online.

Kiedy egzaminy?

Matury i egzamin kończący podstawówkę odbędą się najwcześniej w czerwcu. Być może w drugiej połowie miesiąca. Jednak o konkretnych terminach dowiemy się co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.

Na konferencji wypowiedział się także minister Piontkowski, który takimi słowami zwrócił się do uczniów:

To dlatego po raz kolejny przedłużamy okres zawieszenia szkół. Wiemy, że macie ogromny stres, nie wiecie, kiedy egzamin się odbędzie, ale my także się do tego przygotowujemy. Odkładamy termin egzaminu – powiedział.

edukacja egzamin
Egzaminy ósmoklasistów i matury przełożone na czerwiec.