Na trwającej właśnie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że wraca nauka stacjonarna w klasach 1-3 szkół podstawowych.

Ważąc wszystkie za i przeciw i opierając się na modelach prognostycznych, doszliśmy do wniosku, że najbardziej nieśmiałym krokiem, który możemy wykonać i nie stanowi zagrożenia jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – poinformował minister.

Na chwilę obecną wszystkie obostrzenia zostają zachowane, a jedynie uczniowie klas 1-3 wrócą na lekcje do szkół. Taką decyzję przekazał dziś (11.01.2021r.) Adam Niedzielski na konferencji prasowej. – Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się o utrzymaniu wszystkich obowiązujących obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania w klasach 1-3 – przekazał minister. Minister edukacji Przemysław Czarnek powiedział, że jest przekonany, że jesteśmy gotowi do tego powrotu.

Minister zdrowia mówił też, że jesteśmy w trakcie Narodowego Programu Szczepień i obecna sytuacja jest dość stabilna. – Mamy do czynienia z otoczeniem, gdzie rozwija się pandemia i dosyć stabilną sytuację w Polsce. Jesteśmy także w trakcie Narodowego Programu Szczepień, który też wymaga pewnej stabilności. – podkreślił.

minister zdrowia
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że wraca nauka stacjonarna w klasach 1-3 szkół podstawowych.