Konferencją prasową, w której wzięli udział m.in. przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, czołowi politycy PSL w regionie – wicemarszałek i członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego PSL Jarosław Rzepa, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Zygmunt Dziewguć oraz Stanisław Gnosowski (prezes struktur powiatowych) i Radosław Mackiewicz (prezes struktur w Płotach), rozpoczęły się w sobotę 26 maja 2018 w Gryficach uroczystości Krajowego Święta Ludowego.

Po wystąpieniu prezesa PSL, które w dużej mierze dotyczyło bieżącej sytuacji w kraju, poznaliśmy pierwsze nazwiska członków PSL, którzy w czasie zbliżających się wyborów samorządowych walczyć będą o stanowiska wójtów i burmistrzów. W naszym powiecie okazali się nimi pan Stanisław Gnosowski obecny wójt Brojc i prezes powiatowych struktur PSL w Gryficach oraz pan Radosław Mackiewicz prezes struktur PSL w Płotach. Obaj wymienieni będą kandydatami z ramienia PSL na stanowiska w Brojcach i w Płotach.

Krajowe Święto Ludowe w Gryficach, krajowe święto PSL Gryfice 2018
Orkiestra Red Swing Low prowadzi przemarsz ulicami miasta.
Poczty sztandarowe PSL
Poczty sztandarowe na Krajowym Święcie Ludowym w Gryficach.

Po briefingu już na Placu Zwycięstwa miała miejsce prezentacja pocztów sztandarowych, która rozpoczęła oficjalne obchody. Wziął w nich również udział burmistrz Gryfic pan Andrzej Szczygieł, mimo iż nie jest członkiem PSL.

politycy PSL w Gryficach na krajowym święcie ludowym
Politycy na Krajowym Święcie Ludowym w Gryficach (przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, radny wojewódzki Zygmunt Dziewguć, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł)

Następnie goście przeszli do Kościoła Mariackiego gdzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga koncelebrował Mszę Świętą. Po części kościelnej, biorący udział w uroczystości udali się ulicami miasta (w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low) ponownie na Plac Zwycięstwa, gdzie zorganizowano festyn, który pomimo ulewy, która przeszła nad Gryficami cieszył się sporym powodzeniem.

krajowe święto ludowe w Gryficach - orkiestra Red Swing Low
Orkiestra Red Swing Low podczas występu na Placu Zwycięstwa
Krajowe Święto Ludowe Gryfice 2018
Mieszkańcy i goście zgromadzeni na Placu Zwycięstwa w Gryficach podczas Krajowego Święta Ludowego 2018.
Poprzedni artykułRodzinny Piknik Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka w Gryficach
Następny artykuł5. urodziny Gryf Areny już w piątek!