Miło jest nam poinformować, że jednym z trenerów Kursu dla Jurorów w Radomiu organizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Orkiestr Dętych będzie nie kto inny jak dyrygent oraz dyrektor artystyczny Red Swing Low Krzysztof Malicki.

Pan Krzysztof w 2005 roku ukończył studium dla dyrygentów w Nowym Sączu (pierwsza edycja). Z orkiestrami dętymi współpracuje w zasadzie od zawsze, czy to jako muzyk czy kapelmistrz. Był pierwszym dyrygentem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płotach a od 2008 roku współtworzy jedną z większych orkiestr marszowych w Polsce Red Swing Low Gryfice z którą zdobył nagrodę specjalną festiwalu Golden Sardana 2018 w Barcelonie. Doświadczenie w systemie oceniania WAMSB zdobywał podczas uczestnictwa w Mistrzostwach Europy i Świata. Od 2014 roku regularnie uczestniczy w imprezach mistrzowskich, m.in. MŚ w Kopenhadze (Dania), MŚ w Palm Springs (USA), ME w Rastede. Ponadto występował w takich krajach jak Włochy, Litwa, Hiszpania. Jest jednym z prekursorów Marching Bandów w Polsce, prezentując wraz z Red Swing Low takie pokazy jak “Dream On” czy “Phantom of the Opera”.

Kurs dla Jurorów organizowany przez  Stowarzyszenie Polskich Orkiestr Dętych daje kandydatom po jego przejściu wiedzę i doświadczenie w zakresie oceny według systemu One World Judging System, używanego przez WAMSB (World Association of Marching Show Bands) oraz organizacje współpracujące na całym świecie.

Szczegóły i zapisy: I Kurs Jurora Konkursów Orkiestr Dętych SPOD

Panu Krzysztofowi gratulujemy serdecznie wyróżnienia.

Krzytof Malicki RSL
Krzysztof Malicki – dyrygent i dyrektor artystyczny Red Swing Low Gryfice. Foto: RSL