16 marca w Koszalinie odbył się Wiosenny Turniej Szachowy dla dzieci. Startowało w nim dwóch „Kubusiów” z UKS Szach Gryfice: Kuba Łabędzki (rocznik 2011) i Jakub Zemlik (ur. w 2012). Wywalczyli oni odpowiednio: 5 i 3,5 punktu.

Kuba Łabędzki po raz kolejny wygrał w Koszalinie w swojej grupie wiekowej – czyli w tym roku – do lat 8. Jakub Zemlik natomiast w klasyfikacji do lat 7 zajął 4 lokatę.
Najważniejsze jednak nastąpiło po turnieju. Z rąk Prezesa Zachodniopomorskiego Związku
Szachowego Tomasza Kamienieckiego wręczone zostały powołania do Wojewódzkiej Kadry Młodzików. Jednym z powołanych do kadry został 8 letni Kuba Łabędzki.
Kuba odbiera nominację do kadry wojewódzkiej
Kuba odbiera nominację do kadry wojewódzkiej.
Pod uwagę brane były osiągnięcia zawodników w poprzednim sezonie, występy na Mistrzostwach Polski i innych turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.  Jest to kadra młodzików do lat 10.
Serdecznie gratulujemy Kubie i trzymamy kciuki za liczne sukcesy w wojewódzkich barwach!
Kuba (w środku) wśród członków kadry województwa.
Poprzedni artykułUczniowie „Miłosza” o ZUS-ie wiedzą najwięcej!