Sytuacja Domów Pomocy Społecznej w wielu miejscach Polski pokazała, że wszystko może się zmienić w każdej chwili. Normalnie pracująca placówka w jednym momencie może się stać jednym, wielkim szpitalem zakaźnym.

Oczywiście COVID-19 jest tak podstępny, że nigdy nie wiadomo, jaką sytuację może wywołać w konkretnym miejscu. Dobrze jest, kiedy profilaktycznie zabezpiecza się zarówno mieszkańców domów pomocy, jak i personel.

Właśnie dla pracowników dyrektor DPS w Gryficach zabezpieczyła pomieszczenia na wypadek, gdyby nie mogli oni powrócić do swoich domów. Takie zdarzenia miały miejsce w placówkach na terenie naszego kraju. Dlatego godne warunki w razie konieczności pozostania wśród mieszkańców bez możliwości wyjścia, to ważna sprawa.

Zaadaptowane lokale posiadają miejsca do spania lub odpoczynku, zaplecze higieniczno-sanitarne, osobne wejście i zlokalizowane są na ul. Kościuszki 71, przy budynku DPS. To dobry przykład, ale i konieczność w dobie walki z minimalizowaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Poprzedni artykułGdzie msze święte w radiu i telewizji? Wielkanoc 2020
Następny artykułOszustwo na koronawirusa. Przestępcy próbują wykorzystać pandemię.