Wczoraj (16 września) akcja charytatywna “Lokomotywa Uśmiechu” dotarła do Gryfic. Około 13.00 kilkunastoosobowa grupa rowerzystów dojechała do miasta. Przekazali pałeczkę sztafetową (w kształcie lokomotywy) gryfickiej ekipie. Dziś rano przedstawiciele naszego powiatu, również na rowerach, wyruszyli w dalszą drogę do Łobza.

fot. Basen Pływalnia Gryfice.
fot. Basen Pływalnia Gryfice.

“Lokomotywa Uśmiechu” to sztafeta, która 4 września wyruszyła ze Stargardu, by po dwudziestu dniach i odwiedzeniu wszystkich powiatów naszego województwa wrócić do Stargardu. Jej cel to zebranie środków na działalność Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Grupy sportowe (biegacze, rowerzyści, rolkarze, kijkarze i inni) ze wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego w terminie od 4 września 2019 do 24 września 2019 przeprowadzają sztafetę (od powiatu do powiatu). Akcja polega na przekazywaniu kolejno pałeczki sztafetowej w miastach każdego powiatu podczas zorganizowanych tam imprez sportowych, w zależności od możliwości uczestników w dniu odbierania pałeczki lub startu kolejnej grupy.

fot. Basen Pływalnia Gryfice.
fot. Basen Pływalnia Gryfice.

Reprezentantami akcji w powiecie gryfickim są Krzysztof Malicki oraz Łukasz Uldynowicz. O 9 rano wyruszyli, by po pokonaniu 52-kilometrowej trasy rowerami dotarli do stacji Łobez. Przekazali tam pałeczkę kolejnym konduktorom “Lokomotywy Uśmiechu”.

fot. Basen Pływalnia Gryfice.
fot. Basen Pływalnia Gryfice.