8 azjatyckich lwów z ogrodu zoologicznego w Indiach zostało zakażonych wirusem SARS-Cov-2, informuje Ministerstwo Środowiska, Lasów i Zmian Klimatu Indii.

Zwierzęta wykazywały symptomy niewydolności oddechowej, więc władze ogrodu zoologicznego Nehru zdecydowały o wykonaniu testów. Próbki przekazano do rządowych laboratoriów 24 marca. Wyniki testów były pozytywne, więc ZOO zostało tymczasowo zamknięte, a lwy odizolowane i poddane leczeniu.

Wszystkie zwierzęta dobrze zareagowały na leczenie. Lwy wracają do zdrowia, zachowują się normalnie i dobrze odżywiają.

„Dalsze analizy próbek wykazały, że infekcja nie była spowodowana żadnym wariantem wirusa budzącym szczególne obawy. Opierając się na doświadczeniach ze zwierzętami z ogrodów zoologicznych w innych częściach świata, u których w zeszłym roku wykryto SARS-CoV-2, nie ma dowodów wskazujących na to, że zwierzęta mogą przenosić chorobę na ludzi,” – podaje Ministerstwo Środowiska, Lasów i Zmian Klimatu Indii w oświadczeniu opublikowanym online.

W ciągu ostatnich 14 dni w Indiach wykryto 300 000 zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 dziennie. Łącznie w kraju odnotowano ponad 20 milionów przypadków COVID-19. To druga co do wielkości, po USA, liczba zakażeń na świecie.

 

Poprzedni artykułDofinansowanie na usuwanie azbestu dla Gminy Brojce
Następny artykułFałszywe sms-y dotyczące „stanu nadpłaty”