Niekiepski był to wieczór spędzony w towarzystwie pani Marzeny Sztuki, odtwórczyni jednej z głównych ról w jednym z najpopularniejszych w Polsce sitcomów, który od prawie 20 lat emitowany jest w telewizji Polsat. Chodzi tu oczywiście o ciągle nadzwyczaj popularny serial „Świat według Kiepskich”, który pomimo upływu lat ciągle ma w naszym kraju wierną rzeszę oddanych fanów. Fenomen Kiepskich nieustannie zastanawia specjalistów różnych profesji.

Serial, który wyśmiewa w najprostszy z możliwych sposobów nasze polskie wady i przywary, jak się przekonaliśmy dosłownie nic przez te lata nie stracił na wartości. Spotkanie autorskie, które zorganizowane zostało w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach w ramach obchodów 70 lecia powstania, okazało się strzałem w dziesiątkę. Biblioteczna sala (nie pierwszy raz zresztą) zapełniła się po brzegi jeszcze na długo przed tym, gdy główna bohaterka pojawiła się na scenie.

Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach, Marzena Sztuka, kwiecień 2018
Marzena Sztuka podczas spotkania autorskiego w MBP w Gryficach

To co nas „niekiepsko” zaskoczyło to to, że pani Marzena, w bliższym kontakcie, jest nie tyle gwiazdą małego ekranu co dobrą „sąsiadką”, która cierpliwie i z charakterystycznym dla siebie humorem zdradziła zachwyconej publiczności sekrety produkcji oraz codziennej pracy na planie.

Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach, Marzena Sztuka, kwiecień 2018

Prawie dwie godziny spotkania autorskiego minęły błyskawicznie. Jak zapewnił dyrektor MBP w Gryficach pan Przemysław Kubalica (co nieoficjalnie zresztą potwierdził nam menadżer artystki) w najbliższym czasie istnieje szansa na jej powrót do Gryfic tym razem jednak nie, jako „Halina Kiepska Jełopie”,  ale aktorka teatralna, co dla wielu z nas może być bardzo pozytywnym zaskoczeniem.

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here