W ten weekend (3-4 listopada) w Gnieźnie odbyły się XIV Mistrzostwa Polski BJJ (brazylijskie jiu-jitsu). Mateusz „Songo” Binięda odniósł na tych zawodach wielki sukces – udało mu się wywalczyć złoty medal! Gnieźnieńskie mistrzostwa to najważniejsze w kraju zawody w jiu-jitsu rozgrywane w formule gi (w kimonie).

Mateusz "Songo" Binięda wywalczył złoty medal na XIV Mistrzostwach Polski w BJJ.
Mateusz „Songo” Binięda wywalczył złoty medal na XIV Mistrzostwach Polski w BJJ.

W BJJ obowiązuje podział na biały, niebieski, purpurowy, brązowy i czarny pas. Gryficzanin zdobył złoto w kategorii niebieskich pasów -70 kg. To niewątpliwie spore osiągnięcie – zwłaszcza zważywszy na fakt, że Mateusz na niebieski pas został nominowany dopiero we wrześniu. Tymczasem w tej kategorii już drugi raz wywalczył złoty medal w ogólnopolskich zawodach – 22 września zajął w niej pierwsze miejsce na VIII Pucharze Polski NO GI Jiu Jitsu.

Jak mówi sam Mateusz, podczas zawodów panowała świetna atmosfera, a zarówno walki, jak i sama organizacja turnieju były na najwyższym poziomie.

Gratulujemy zwycięstwa i mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Poprzedni artykułFrekwencja na godzinę 17:00, gm. Rewal przoduje w powiecie gryfickim!
Następny artykułDruga tura wyborów w Gryficach, Płotach i Rewalu – wyniki na żywo