Od 30 listopada 2019 roku, od meczu pucharowego z Sokołem Pyrzyce, czekali na mecz o stawkę zespołu. W sobotę, 1 sierpnia br., seniorzy gryfickiej Sparty udali się w delegację do Dębic, żeby zmierzyć się z miejscowym Dębem. Było to bardzo trudne spotkanie toczone w blisko 30 stopniowym upale, na trudnym boisku, które nie ułatwiało grania w piłkę.

Od pierwszych minut inicjatywa należała do zespołu „Sparty”. Gospodarze cofnęli się na swoją połowę, nastawiając się na szybkie kontrataki i zmuszając zawodników gości do gry w ataku pozycyjnym.

W pierwszej połowie zespół miał dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Pierwszą po składanej akcji na lewym skrzydle, a drugą okazję po rzucie rożnym. W pierwszej połowie piłkarze Dębu wyprowadzili kilka kontrataków, w tym jeden bardzo groźny, który w ostatniej chwili zatrzymany został przez Jacka Bodysa.

Po przerwie zespół w dalszym ciągu w pełni kontrolował przebieg wydarzeń i uparcie dążył do otworzenia wyniku meczu. Po niesportowych zachowaniach jeden z zawodników gospodarzy obejrzał dwie żółte kartki, a w konsekwencji otrzymał czerwoną i Dąb zmuszony był kończyć mecz w osłabieniu.

Uciekający czas i gra w przewadze jednego zawodnika wzmagały determinację zespołu, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wprowadzenie na boisko debiutującego w Sparcie Oskara Michalonka oraz Krzysztofa Hojczyka ożywiło poczynania w ofensywie.

Pierwszą i jedyną bramkę w meczu zdobył Jacek Bodys w 85 minucie meczu po dośrodkowaniu Jacka Chołysa z rzutu wolnego i podaniu Mariusza Gabrysia. Nie mający nic do stracenia piłkarze z Dębic postawili wszystko na jedną kartę i śmielej zaatakowali większą liczbą zawodników. Do końca meczu jednak to Sparta kontrolowała przebieg wydarzeń i upragnione 3 pkt padły ich łupem.

Sparta zagrała w następującym składzie:

Stalewski – Zakrzewski, Bodys (kpt), Wołoch, Siedlecki, Jaroszewicz(70′ Michalonek), Gabryś, Chołys(90′ Kujawski), Pietrzak, Bogusz (90′ Bednarczyk), Cymkiej (75′ Hojczyk)

W 2 kolejce podejmiemy na własnym boisku kolejnego beniaminka klasy okręgowej, zespół Jantara Dziwnów. Piłkarze znad morza w pierwszej kolejce pokonali 5:0 Wicher Brojce.

Tak o meczu w Dębnie mówią piłkarze. MKS „Sparta” Gryfice już dziś zaprasza na spotkanie z Jantarem Dziwnów, gryficki stadion – sobota 8 sierpnia, godzina 11:00.

sparta gryfice
01.08.2020r., seniorzy gryfickiej Sparty udali się na mecz z Dębem do Dębic. Foto: MKS Sparta

Źródło: MKS Sparta

Poprzedni artykułJarmark w sobotę na Błoniach w ramach projektu Lokalnie jest Fajnie